Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Czy Anastasi sięgnie po Plińskiego na Puchar Świata?

Czy Anastasi sięgnie po Plińskiego na Puchar Świata?

fot. archiwum

Grzegorz Kosok nie poleci na Puchar Świata w Japonii przez pękniętą kość ręki. Czy to szansa na powołanie Daniela Plińskiego? - Jestem do dyspozycji selekcjonera. Jeśli będzie mnie chciał, przyjadę na zgrupowanie - zapewnia środkowy Skry Bełchatów.

Patryk Czarnowski był najskuteczniejszym graczem ZAKSY w starciu Ligi Mistrzów z Teruel. Zdobył aż 19 pkt (w tym 10 blokiem!). Piotr Nowakowski błyszczy w nowym klubie – Resovii. Otrzymał między innymi nagrodę MVP w wygranym 3:2 meczu ze PGE Skrą Bełchatów. Wysoką formę osiągnął także Marcin Możdżonek. Czy jest zatem sens, by sięgnąć po 33-letniego Daniela Plińskiego?

Kontuzja Grzegorza Kosoka to jedyna zła informacja dotycząca polskich środkowych bloku, którzy znajdują się w szerokiej kadrze na Puchar Świata (20.11-4.12). – Szkoda, że nie pomogę drużynie w walce o przepustkę do Londynu. Niestety, mam rękę w gipsie, a rehabilitacja potrwa miesiąc. Będę gotów do gry po przerwie na Puchar Świata – mówi Kosok, który wczoraj miał konsultację lekarską w Łodzi. Po niej okazało się, że uraz odniesiony na jednym z treningów jest poważny i przez najbliższe tygodnie zawodnik będzie miał założony sztywny opatrunek. To wyklucza go nie tylko ze zgrupowania przed PŚ (od 6 listopada w Spale), lecz także turnieju w Japonii.

Brak środkowego Resovii oznacza, że selekcjoner Andrea Anastasi być może zechce mieć jeszcze któregoś z graczy w pogotowiu. Czy jest szansa, że awaryjne powołanie otrzyma Daniel Pliński, który w tym sezonie jest jednym z najlepszych graczy mistrzów Polski z Bełchatowa, a jednak został pominięty przez Włocha? – Nieskromnie powiem, że jestem w dobrej dyspozycji i miałbym okazję trochę pomóc kadrze. Daniel Pliński trochę w siatkówkę grać potrafi. Akceptuję jednak decyzję trenera. Nie obrażam się. Gram w barwach PGE Skry najlepiej jak potrafię i jestem do dyspozycji selekcjonera. Jeśli będzie mnie chciał, przyjadę na zgrupowanie – zapewniał w środę Pliński, zanim jeszcze było wiadomo, że uraz wyeliminuje ze zgrupowania Kosoka.Cały artykuł znajdziesz w piątkowym "Przeglądzie Sportowym"

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved