Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Charlotte Leys: Wszystkie doskonale się uzupełniamy

Charlotte Leys: Wszystkie doskonale się uzupełniamy

fot. archiwum

Charlotte Leys nie kryła zadowolenia z gry w Dąbrowie Górniczej. - Najlepsze jest to, że cały czas mam okazję do rozwijania się i nabywania nowych umiejętności - mówiła, dodając MKS panuje świetna atmosfera i wszystkie zawodniczki doskonale się uzupełniają.

– Spodziewałyśmy się trudnego meczu. W końcu Atom to przeciwnik z najwyższej półki, który zajął drugie miejsce w zeszłym sezonie. Sopocianki dobrze zagrywały, a my nie radziłyśmy sobie w przyjęciu. Jeśli nie ma odbioru to nie można grać środkami, tak więc było to dosyć uciążliwe dla nas – mówiła po meczu Charlotte Leys.

Podopieczne trenera Waldemara Kawki otrzymają teraz kilka dni wolnego na zregenerowanie sił. Z kolei trzy siatkarki ze składu Tauronu: Ivana Plchotova, Charlotte Leys oraz Frauke Dirickx spakują się i dołączą do swoich zespołów narodowych, które wezmą udział w turniejach kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku. – Koleżanki z drużyny będą miały przerwę ze względu na Puchar Świata. Ja natomiast wylatuje z powrotem do Belgii, gdzie dołączę wspólnie z Frauke do kadry – przekonywała przyjmująca MKS-u.

Reprezentacji Belgii przyjdzie zmierzyć się z zespołami Rosji oraz Słowacji. Spośród trzech zespołów z grupy wychodzi tylko jedna ekipa. – Oczywiście, że jedziemy z zamiarem wygrania naszej grupy. Niemniej jednak będzie to trudne zadanie… W każdym razie jesteśmy bardzo zmotywowane – stwierdziła bojowo nastawiona Belgijka.Jak odnajduje się sama zainteresowana po przeprowadzce do Dąbrowy Górniczej? – Grupa dziewczyn jest bardzo zwarta i wesoła. Dobrze się dogadujemy między sobą. Najlepsze jest to, że cały czas mam okazję do rozwijania się i nabywania nowych umiejętności.

Dąbrowianki w spotkaniu 5. kolejki PlusLigi Kobiet z Atomem Treflem Sopot popełniły rażącą ilość ponad czterdziestu błędów. Pieszczotliwie nazywana przez koleżanki „Szarlotka" patrzy optymistycznie w przyszłość i przekonuje o wartości swojego zespołu. – Naszą mocną stroną jest wyrównany skład. Nie mamy podstawowej szóstki, a zawodniczki świetnie się uzupełniają. Wystarczy, że któraś z nas ma gorszy dzień wtedy wiadomo, że możemy liczyć na pomoc i dobre wejście koleżanki. Do następnego ligowego starcia na pewno podejdziemy zmobilizowane na maksa – obiecała Leys.

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved