Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Brian Thornton: W PlusLidze każdy może wygrać z każdym

Brian Thornton: W PlusLidze każdy może wygrać z każdym

fot. archiwum

Brian Thornton, rozgrywający Jastrzębskiego Węgla, jest pod wrażeniem nie tylko polskich kibiców i atmosfery na meczach - chwali także poziom rozgrywek. - Sądzę, że każda drużyna w Pluslidze może pokonać każdą inną - mówił.

Co możesz powiedzieć o meczu z Bydgoszczą? Spodziewałeś się, że Delecta postawi wam taki opór?

Brian Thornton: – Tak, to w końcu mocny zespół, który jest teraz na szczycie ligowej tabeli. Sądzę, że każda drużyna w Pluslidze może pokonać każdą inną – jednego wieczoru prawdopodobne są przeróżne wyniki. Jeśli nie wychodzisz na boisko i nie grasz swojej najlepszej siatkówki – możesz przegrać z każdym zespołem, z kimkolwiek. A dzisiaj – owszem, wygraliśmy, choć gospodarze zaprezentowali się bardzo dobrze. Ostatecznie, to nam udało się zwyciężyć w pojedynku, w którym byliśmy faworytami.

W tym spotkaniu, ty również otrzymałeś swoją szansę i pojawiłeś się na boisku. Jak ocenisz swój występ?– Nie mogę powiedzieć, że był to jakoś szczególnie pozytywny występ. Myślę, że jako rezerwowy, potrafię spisywać się znacznie lepiej. Ważne jest zawsze, aby wszyscy zawodnicy się nawzajem uzupełniali; żeby było widać postęp, a gra całego zespołu stawała się coraz lepsza, co w konsekwencji powinno doprowadzić do wygranej. Podsumowując – była to niezbyt udana próba w moim wykonaniu.

Rozpoczynałeś swoją karierę w ojczystych Stanach Zjednoczonych, później przeniosłeś się do Francji. Teraz twój wybór padł na Polskę. Dlaczego zdecydowałeś się przyjechać akurat tutaj?

– Kiedy byłem tu z reprezentacją na finałach Ligi Światowej, przekonałem się, że Polska to świetny kraj dla naszej dyscypliny. Kibice są inteligentni, mają sporą wiedzę – mam na myśli to, że rozumieją grę, potrafią ją docenić. W mojej opinii, Polska jest w tej chwili prawdopodobnie najlepszym miejscem do gry w siatkówkę… Poważnie (uśmiech).

Możesz spróbować przewidzieć, jaki pojedynek czeka was za kilka dni. Zagracie z Fartem Kielce – czego spodziewasz się po przeciwniku?

– W tej chwili, nie pokuszę się o komentarz. Kiedy wyjeżdżasz na jeden mecz – koncentrujesz się, oczywiście, tylko na nim. Nie spoglądasz daleko w przyszłość. O Farcie będę wiedział więcej jutro, gdy tylko zaczniemy przygotowania do kolejnego spotkania.

*Rozmawiała Magdalena Bojdo (przegladligowy.com)

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved