Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Adam Grabowski: Mocno wierzyliśmy i bardzo chcieliśmy

Adam Grabowski: Mocno wierzyliśmy i bardzo chcieliśmy

fot. archiwum

- Determinacja i wola walki były w dniu dzisiejszym po naszej stronie. Mocno wierzyliśmy i bardzo chcieliśmy ten mecz wygrać - przyznał trener Adam Grabowski po pierwszym zwycięstwie Stali Mielec odniesionym w tym sezonie w PlusLidze Kobiet.

W poniedziałek przegraliście praktycznie wygrane spotkanie z drużyną Budowlanych Łódź. Czy trudno było panu zmotywować drużynę przed dzisiejszym pojedynkiem w Bydgoszczy?

Adam Grabowski:Tutaj nie była kwestia motywacji, ponieważ dziewczyny są zmotywowane. Troszkę już się same na siebie zdenerwowały, że przegrywają kolejne spotkania praktycznie wygrane. Determinacja i wola walki były w dniu dzisiejszym po naszej stronie. Mocno wierzyliśmy i bardzo chcieliśmy ten mecz wygrać. Można powiedzieć, że bardziej niż ktoś inny. Chcieliśmy po prostu tryumfować, żeby się lepiej poczuć, ponieważ uważam, że w niektórych spotkaniach zwycięstwa albo punkty po prostu nam się należały za dobrą grę.

Po rozegraniu w szaleńczym tempie pięciu kolejek tegorocznego sezonu nadchodzi czas na trzytygodniową przerwę związaną z Pucharem Świata. Jest to chyba dobra okazja do popracowania nad zgraniem zespołu i zdrowiem zawodniczek?Jeśli chodzi o sprawy zdrowotne to nie musimy narzekać. Gramy wiele spotkań kilkusetowych, to taki pierwszy pojedynek kiedy zakończyło się wynikiem 3:0. Także zdrowie nam dopisuje. Na pewno musimy uporządkować grę i pograć trochę z trudniejszych piłek, czyli mówiąc inaczej poszanować piłkę. To jest  główny element, którego musimy się nauczyć.

Patrząc na tabelę po pięciu kolejkach tegorocznego sezonu można użyć sformułowania, że jest ona bardzo spłaszczona. Pierwszy i ostatni zespół nie dzieli zbyt duża różnica punktowa.

W mojej opinii to bardzo dobrze, ponieważ jeśli znów będziemy mieli taką sytuację, że dwa zespoły będą dominować, jeden będzie odstawać, a reszta nie będzie wypadać najlepiej to chyba nie o to chodzi. Jeżeli pierwszy zespół walczy na równi z równym z dziesiątym to znaczy, że liga jest w porządku.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved