Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Wojciech Grzyb: Publiczność i hala zdeprymowała Szwajcarów

Wojciech Grzyb: Publiczność i hala zdeprymowała Szwajcarów

fot. archiwum

- Atut własnego boiska i kilkutysięczna publiczność pomogła nam pewnie zwyciężyć. Myślę, że przed taką publicznością i na tak dużej hali Szwajcarzy byli dodatkowo zdeprymowani - twierdzi Wojciech Grzyb, środkowy Resovii, po wyeliminowaniu Lozanny.

Po dzisiejszym meczu nasuwa się tylko jedno pytanie – dlaczego tak łatwo i szybko nie było tydzień temu?

Wojciech Grzyb:Myślę, że w tej chwili nie ma co aż tak dogłębnie analizować. Wygraliśmy tamten mecz, więc plan został wtedy zrealizowany. My też wolelibyśmy go wygrać w stosunku 3:0. Naprawdę nie grało nam się z tym przeciwnikiem tak łatwo. W tym pierwszym meczu nasza zagrywka była dużo słabsza, dlatego przeciwnicy mięli bardzo dobre przyjęcie i nie było łatwo ich pokonać. Mieliśmy też przestoje w ataku, popełnialiśmy błędy i rywale w zwycięskich setach „dowozili" tylko wynik do końca. Praktycznie sami im to zadanie ułatwiliśmy. Dzisiaj wiedzieliśmy, że to się już nie może przydarzyć, do tego atut własnego boiska i kilkutysięczna publiczność pomogła nam pewnie zwyciężyć. Myślę, że przed taką publicznością i na tak dużej hali Szwajcarzy byli dodatkowo zdeprymowani i jeszcze bardziej wpłynęło to na rozmiary ich porażki.

Teraz w lidze czeka już na was Częstochowa. Przyznasz, że będzie to o wiele bardziej wymagający przeciwnik.Zdecydowanie, tym bardziej, że uzbierali mało punktów jak do tej pory, dlatego każdy mecz jest dla nich ważny. My z kolei zrobimy wszystko, aby zgarnąć cała pulę i wygrać jak najwyżej.

Już za niedługo przerwa na Puchar Świata. Czy uważasz, że te kilka tygodni pozwoli wam udoskonalić swoją grę?

Z jednej strony na pewno tak. W naszej drużynie mamy dużo nowych zawodników i na pewno patrząc pod tym kątem tak będzie. Patrząc na to z innej perspektywy nie wpłynie to jakoś bardzo korzystnie, gdyż kilku zawodników wyjedzie z reprezentacją. My jednak będziemy starać się, aby budować tę formę i doskonalić wszystkie elementy gry. Na to ostateczne zgranie będziemy musieli poczekać aż zbierzemy się już wszyscy i poświęcić trochę czasu na treningach. Uważam, że każdy z tych zawodników może dać jeszcze więcej drużynie i grać lepiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved