Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > W Mysłowicach tym razem wiosną World Tour męski

W Mysłowicach tym razem wiosną World Tour męski

fot. archiwum

Za pół roku Mysłowice będą gościły najlepsze, plażowe pary świata. Pod koniec kwietnia na obiektach sportów letnich Słupna rozegrany zostanie męski World Tour. Będzie to jedna z ostatnich okazji do zdobycia biletów na igrzyska olimpijskie w Londynie.

Nieoficjalne przecieki z Centrali FIVB na Śląsk dotarły już blisko dwa tygodnie temu, jednak prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski w minioną środę poinformował o tym, że niemal na pewno w Mysłowicach odbędzie się World Tour 2012. – Ten turniej jest bardzo realny, ale musimy się jeszcze wszyscy uzbroić w cierpliwość. Wkrótce przedstawiciele FIVB zbierają się w Lozannie. Tam zapadną wiążące decyzje w tym temacie – zdradza szef PZPS.

Środowisko siatkarskie doskonale pamięta z jakimi problemami zmagali się organizatorzy mysłowickiego World Touru przed kilkoma miesiącami. Trudności z dopięciem budżetu sprawiły, że coroczna impreza na obiektach sportów letnich „Słupna" miała zostać odwołana, a Śląsk na długo miał zniknąć z siatkarskiej mapy świata. Jednak determinacji grupy ludzi udało się zdobyć brakujące środki, a Mysłowice po raz kolejny spisały się na „piątkę". W 2012 roku ma być inaczej, gdyż już teraz pomocną dłoń wyciągnął prezydent Mysłowic, Edward Lasok. Ale nie tylko. W Katowicach nieoficjalnie mówi się, że w sponsoring mają zaangażować się również władze województwa śląskiego.

W mysłowickim MOSiR cieszą się z takiego obrotu sprawy. – Dla nas to bardzo duże wyróżnienie i jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny będziemy mogli gościć na naszych obiektach najlepszych plażowych siatkarzy świata – mówią na Śląsku. Impreza z cyklu SWATCH FIVB World Tour odbędzie się za pół roku. – Do wybory mieliśmy dwie daty. Pod koniec kwietnia mogliśmy zorganizować turniej męski lub w sierpniu turniej żeński – tłumaczy Mirosław Przedpełski. – Kwiecień to z uwagi na pogodę dość ryzykowny czas na tego typu granie, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na turniej wiosną. Będzie on rozgrywany przed igrzyskami olimpijskimi w Londynie, a nasze pary staną przed szansą powalczenia o kolejne punkty – dodaje prezes PZPS.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved