Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ivana Plchotova: Przegrałyśmy na własne życzenie

Ivana Plchotova: Przegrałyśmy na własne życzenie

fot. archiwum

W hicie piątej kolejki lider tabeli, Tauron MKS Dąbrowa Górnicza uległ na własnym parkiecie wicemistrzyniom kraju, drużynie Atomu Trefla Sopot. Na temat porażki wypowiedziała się po meczu Ivana Plchotova, środkowa zespołu z Zagłębia.

Pani Ivano, po czterech zwycięstwach przyszło Wam przełknąć gorycz porażki.

Ivana Plchotova:Ta gorycz jest tym większa, że przegraliśmy na własne życzenie. Nie wypełniliśmy do końca zadań taktycznych założonych przez trenera. Popełniłyśmy masę błędów własnych. Mecz nam po prostu nie wyszedł, a byłyśmy do niego dobrze przygotowane.

Pierwszy set, nie bez walki, zapisałyście jednak na swoją korzyść.Drużyna z Sopotu to dobry zespół. Po porażce w pierwszej partii potrafiły się zmobilizować, zaczęły lepiej zagrywać i trudno grało się nam w przyjęciu. Poza tym zagrałyśmy słabo blokiem… i te nasze błędy.

Rzeczywiście, w całym spotkaniu popełniłyście ich bardzo dużo. Na wasze błędy zapatrzyli się pewnie sędziowie, którzy czynili to samo, wydając niezrozumiałe werdykty.

– Może i ma pan rację, trochę niezrozumiałych werdyktów było w tym spotkaniu, ale nie mnie oceniać pracę zespołu sędziowskiego. To my mamy wygrywać spotkania, a dzisiaj robiłyśmy wszystko, by pomagać naszym przeciwniczkom. Sopocianki tworzą niezły team. Dzisiaj nie postawiły jednak poprzeczki zbyt wysoko. Od drugiej partii poprawiły zagrywkę, a nam po prostu nic nie wychodziło. Nie było w naszym zespole dobrego serwisu, nie szło nam przyjęcie. Powtórzę, to nasza słaba gra sprawiła, iż przegrałyśmy ten pojedynek.

Przed ligową przerwą straciłyście fotel lidera, nastroje w zespole nie będą więc radosne.

– Radości na pewno nie będzie. Przed nami praca. Musimy przeanalizować popełniane błędy, by w przyszłości je wykluczyć. Zmobilizujemy się i pokażemy, że ta porażka była tylko dziełem przypadku.

Teraz czas na krótki odpoczynek. Następne ligowe starcie 20 listopada w Bielsku-Białej.

– Ja tego wolnego czasu mieć nie będę. Wyjeżdżam na zgrupowanie kadry Czech i tam też przyjdzie mi walczyć o wysokie cele. Mam nadzieję, że zespół zregeneruje się i zmobilizowane przystąpimy do dalszych rozgrywek ligowych i przywieziemy trzy punkty z Bielska-Białej.

* Rozmawiał Mirosław Stroński (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved