Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Częstochowianie żegnają się z Pucharem CEV

Częstochowianie żegnają się z Pucharem CEV

fot. archiwum

Akademicy spod Jasnej Góry żegnają się z Pucharem CEV. Podopieczni Marka Kardosa po raz drugi ulegli tureckiemu Halkbank Ankara i po raz drugi w trzech setach. Częstochowianie nie żegnają się jednak z pucharami, zagrają teraz w Challenge Cup.

Akademicy od początku grali źle. Popełniali te same grzechy, co w przegranych spotkaniach ligowych i rozegranym przed tygodniem w Ankarze. Przede wszystkim jednak rzucała się w oczy niemoc w ataku, która była konsekwencją niedokładności w przyjęciu zagrywki i rozegraniu. Problemy były tym większe, że nie zawsze udawało się zdobywać punkty w sytuacjach, które częstochowianie wykorzystać po prostu musieli. Kiedy drużyna Marka Kardosa pogrążała się w niemocy, Turcy grając spokojnie, budowali przewagę. Aby pewnie wygrać dwa sety, nie musieli nawet zbytnio angażować swojego asa Gundarsa Celitansa. Przyjmując w punkt większość zagrywek, oparli grę o środkowych. W trudnych sytuacjach rozgrywający Selcuk dogrywał piłki do niewysokich, ale sprytnych skrzydłowych, którzy potrafili zrobić użytek z bloku. Od czasu do czasu z drugiej linii huknął też Celitas i to wystarczyło do sukcesu.

Sytuacja zmieniła się w trzeciej partii. Trener Kardos zagrał va banque. Wpuścił na boisko Michała Kaczyńskiego (za Krzysztofa Gierczyńskiego) oraz Michała Kamińskiego (za Bartosza Janeczka) i po serii bloków z udziałem wymienionej dwójki oraz Łukasza Wiśniewskiego było 7:0 dla Tytana. Potem już tak dobrze nie było. Goście systematycznie odrabiali straty, w końcówce partii doścignęli akademików i wykorzystując bardzo mocny serwis Celitansa, dopięli swego.

* Tadeusz Iwanicki (gazeta.pl)
* więcej w gazeta.plAZS Częstochowa – Halkbank Ankara 0:3
(21:25, 19:25, 24:26)

Składy zespołów:
AZS Częstochowa: Drzyzga, Gierczyński, Hunek, Janeczek, Murek, Wiśniewski, Stańczak (libero) oraz Kamiński, Kaczyński i Hebda
Halkbank: Selcuk, Can, Resul, Celitans, Ender, Ozkan, Hasan (libero) oraz Sabit i Aksoy

Zobacz również:
Wyniki 1/16 finału Pucharu CEV

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved