Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Channon Thompson: Najszczęsliwszy moment w mojej karierze

Channon Thompson: Najszczęsliwszy moment w mojej karierze

fot. archiwum

- Podczas meczu jestem zawsze bardzo skupiona, ale jednocześnie staram się czerpać z gry jak najwięcej zabawy - mówi atakująca AZS-u Białystok Channon Thompson. Siatkarka z Trynidadu i Tobago została MVP meczu z wrocławską Gwardią.

Zaledwie 17-letnia siatkarka z Trynidadu i Tobago zrobiła furorę w ostatniej kolejce PlusLigi Kobiet. Superrezerwowa z Karaibów miała 78 % skuteczności w ataku w spotkaniu z Gwardią Wrocław, dzięki czemu odwróciła losy całej konfrontacji. To wynik na razie nieosiągalny dla innych zawodniczek rozgrywek. Kto wie, być może zostanie rekordem sezonu.

W nagrodę Channon Thompson otrzymała statuetkę MVP i zdecydowanie zwiększyła swoje szanse na to, by wyjść na boisko w czwartkowym meczu AZS-u w Łodzi z Budowlanymi.

Co czułaś, gdy twoje nazwisko padło przy ogłaszaniu nagrody MVP?Channon Thompson: O mój Boże! Byłam niezwykle zaskoczona. Myślałam, że dostanie ją inna dziewczyna. To było naprawdę niesamowite! Kiedy usłyszałam swoje imię na początku chciało mi się płakać. Potem była już tylko wielka radość. To chyba najszczęśliwszy moment w mojej siatkarskiej karierze.
(…)

Powiedz, czy czasem się denerwujesz?

Oczywiście….

Pytam, bo wygląda to tak: niezależnie od tego co się dzieje – np. zaatakujesz w aut, blok, siatkę – po prostu dalej robisz swoje. Jakbyś się tym zupełnie nie przejmowała.

To bardzo ważne by nie koncentrować się nigdy na swoich złych zagraniach. Jeśli o nich myślisz, wypominasz je sobie w czasie meczu, osłabiasz swoją psychikę i zwiększasz możliwość popełnienia kolejnego błędu. O pomyłkach trzeba zapomnieć. Koniecznie natomiast należy pamiętać swoje dobre zagrania i skupiać się na nich. To jedyny skuteczny sposób myślenia na boisku.

(…)

Cała rozmowa w środowym wydaniu "Współczesnej"

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved