Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Wytze Kooistra: Wynik jest bardzo dobry

Wytze Kooistra: Wynik jest bardzo dobry

fot. archiwum

Przed rozpoczęciem siatkarskich rozgrywek nie zespół PGE Skry Bełchatów ukrywał, że dobry występ w Ligi Mistrzów jest dla niego priorytetem. Pierwsze spotkanie we własnej hali skomentował środkowy bełchatowskiego zespołu, Wytze Kooistra.

Przed pierwszym meczem w sezonie na konferencji prasowej mówiłeś, że zaprezentowanie się w Lidze Mistrzów będzie dla ciebie w tym sezonie najważniejsze.

– Tak, myślę, że cały cykl meczów w LM jest bardzo istotny. To na razie początek, który może nam dać argumenty do dojścia do fazy finałowej.  Osobiście myślę, że  Tours to oprócz nas najsilniejsza drużyna w naszej grupie, więc dzisiejszy wynik jest bardzo dobry. Zaliczyliśmy małą wpadkę w trzeciej partii, ale wróciliśmy do gry i czwarty set znów zagraliśmy przyzwoicie.

To spotkanie jest ważniejsze, niż to z zeszłego tygodnia, bo we własnej hali?Najważniejszy jest wynik i dobra gra, zaprezentowanie się na naszym najwyższym możliwym poziomie w tym turnieju.

Klucz do dzisiejszego zwycięstwa? Na pewno nie był to przyjęcie, które w każdym z wygranych przez was setów było dużo gorsze od Tours, w przeciwieństwie do ataku.

O nie, przyjęcie to zdecydowanie nie była nasza najmocniejsza strona, ale za to Miguel spisał się doskonale, naprawiając piłki, które dostawał. Myślę, że każdy element miał wkład w zwycięstwo. Dołożyliśmy punkty zagrywką, obroniliśmy parę ważniejszych piłek – staraliśmy się grać to co najlepsze.

Kiedy będziemy mogli zobaczyć cię na boisku z dłuższym wymiarze czasu niż jak dotąd?

– Zobaczymy. Staram się wykorzystywać swoje szanse i czekać na więcej okazji, bo z moim zdrowiem jest wszystko ok.

*rozmawiała Gabriela Jędraszek (Strefa Siatkówki)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved