Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Tomasz Kamuda: Ten jeden punkt jest satysfakcjonujący

Tomasz Kamuda: Ten jeden punkt jest satysfakcjonujący

fot. archiwum

Sparta Warszawa w ostatniej kolejce uległa w Policach miejscowemu Chemikowi, ale wywiozła z trudnego terenu jeden punkt. Trener Tomasz Kamuda podkreślił, że jest to satysfakcjonujący rezultat, zmartwiła go natomiast kontuzja Magdaleny Gryko.

Zawsze jest lepiej, kiedy się wygrywa. Wywozimy z tego ciężkiego trerenu jeden punkt i chociaż przegraliśmy, jesteśmy zadowoleni. Ten jeden punkt jest dla nas bardzo satysfakcjonujący, ponieważ Chemik Police gra o zupełnie inne cele. Mogę pogratulować drużynie z Polic, że pokazała klasę w polu zagrywki. Ten zespół słynie z tego elementu. Obawiałem się, że przeciwnik może nas odrzucić od siatki. W czwartym secie w odpowiednim momencie weszła na zagrywkę Tamara Kaliszuk i zagrała cztery piłki, praktycznie nie do odbioru, co nas trochę zdeprymowało. Ciężko nam się potem było pozbierać i dokończyć seta – mówi Tomasz Kamuda, komplementując przeciwnika, i jednocześnie dodając, że żałuje pierwszego seta, kiedy to zespół miał szanse na wygraną, a w końcówce popełniał błędy własne. – My staramy się dorównywać tym lepszym, ale nie mamy przed sobą postawionych jakichkolwiek celów. Drużyna składa się z młodzieży. Jest to zespół, który chce grać w siatkówkę, chce zostawić zdrowie na boisku i to mi się strasznie podoba – chwali swój zespół Tomasz Kamuda.

Sparta Warszawa można powiedzieć zanotowała dość udany początek sezonu. Pokonała akademicką drużynę z Krakowa, PLKS Pszczyna, urwała punkt Chemikowi Police, a jedynie z Ostrowca Świętokrzyskiego wyjechała bez punktów. Patrząc z perspektywy tego zespołu martwić mogą na pewno kontuzje. Uraz leczy Ewa Śliwińska, a w sobotę dołączyła do niej Magdalena Gryko.
– Jest to udany początek, ale nie wiem jak będzie dalej. Wypadła nam z gry kolejna zawodniczka po Ewie Śliwińskiej. Nie mogę więc obiecać, że tak to będzie dalej wyglądało – mówi Kamuda.

Kolejnym przeciwnikiem Sparty będzie Jadar AZS Politechnika Radomska.
– Radom gra urozmaiconą siatkówkę. Będziemy starali się im przeciwstawić, a jak to będzie wyglądało, zobaczymy w najbliższą sobotę – kończy szkoleniowiec Sparty.*rozmawiała Ewa Koperska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved