Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: BKS Bielsko-Biała wymęczył zwycięstwo z PTPS Piła

PlusLiga Kobiet: BKS Bielsko-Biała wymęczył zwycięstwo z PTPS Piła

Aż pięciu setów potrzebowały brązowe medalistki mistrzostw Polski, aby pokonać beniaminka PlusLigi Kobiet. W pojedynku BKS Aluprof Bielsko-Biała z PTPS Piła gospodynie przegrywały już 1:2, ale zdołały odrobić straty i wygrać tie-breaka.

Pierwsze akcje meczu należały do zawodniczek z Piły, które wypracowały sobie trzy punkty przewagi. Dopiero po jednej z najdłuższych akcji, w której oba zespoły zaprezentowały pokaz gry w obronie na szóstkę, zespół Mariusza Wiktorowicza zmobilizował się do walki. Rewelacyjna postawa siatkarek Aluprofu wyprowadziła je na prowadzenie 13:8. Przewaga gospodyń za sprawą dobrej zagrywki wzrosła do 17:10. Po rewelacyjnym fragmencie gry reprezentantek Bielska-Białej coś się zepsuło. Duża ilość błędów własnych sprawiła, że siatkarki PTPS-u ponownie nawiązały kontakt punktowy z brązowymi medalistkami mistrzostw Polski. Podopieczne Mirosława Zawieracza starały się jak mogły. I skutecznie, bo Lecia Brown doprowadziła do kolejnego remisu 23:23. Atak Natalii Bamber-Laskowskiej w połączeniu z błędem rywalek sprawiły, że premierowa odsłona spotkania padła łupem gospodyń – 26:24.

Drugiego seta od prowadzenia ponownie rozpoczęły siatkarki z Piły. W tym fragmencie gry rewelacyjnie spisywała się Lecia Brown, która zarówno skutecznie broniła, atakowała i zagrywała (8:5). W drużynie gospodyń Crimes i Bamber, biorąc sprawy w swoje ręce dołożyły na konto swojego zespoły kolejne cztery oczka. Siatkarki z drużyny gości często sygnalizowały, że nie powiedziały w tym meczu ostatniego słowa. Rozegranie Anny Kaczmar przynosiło efekty, a w zespole trenera Wiktorowicza pojawiły się błędy (17:19). Siatkarki Aluprofu nie czekały długo i swoją dobrą grą przechyliły szalę prowadzenia na swoją stronę (22:19), jednak podopieczne Mirosława Zawieracza szybko doprowadziły do stanu 22:22. W końcówce rewelacyjnie zaprezentowała się środkowa Lecia Brown, która dwoma skutecznymi atakami zapewniła zwycięstwo PTPS-u w drugiej części meczu – 26:24.

W nie najlepszych nastrojach do walki w trzecim secie podeszły siatkarki z Bielska-Białej, co skutecznie wykorzystały zawodniczki PTPS-u, prowadząc 11:2. Na nic zdały się zmiany personalne w zespole gospodyń, bowiem nie mogły one poradzić sobie z rozpędzonymi pilankami. Bielszczanki były ciągle rozkojarzone, a drużyna gości skutecznie to wykorzystywała. Błędne przyjęcie gospodyń zakończyło trzeciego seta triumfem przyjezdnych, 25:12.

Gospodynie bardzo szybko wzięły się do pracy w czwartej odsłonie meczu. Trener Wiktorowicz zdecydował się podwyższyć blok, wpuszczając na parkiet Gabrielę Wojtowicz. Zmiana ta przyniosła korzyści, miejscowe prowadziły 10:4. Dobra postawa siatkarek Aluprofu w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła sprawiała, że ich przewaga wzrosła do 20:11. Mirosław Zawieracz w końcówce pozwolił pograć zmienniczkom, by podstawowy skład mógł w pełni sił walczyć w tie-breaku. Tę partię spotkania zakończyła Natalia Bamber, 25:16.

Od początku tie-breaka trwała zacięta walka. Na prowadzenie gospodynie wyprowadził dobrze stawiany blok, dzięki czemu było 7:3 dla BKS-u. To właśnie ten element gry okazał się kluczowy w ostatniej partii dla gospodyń. Wojtowicz do spółki z Crimes i Bamber-Laskowską wyprowadziły zespół na prowadzenie 14:11. Set i mecz zakończyła atakiem po prostej Vindevoghel.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – PTPS Piła 3:2
(26:24, 24:26, 12:25, 25:16, 15:12)