Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Konarski: Nie gramy źle, możemy walczyć z każdym

Dawid Konarski: Nie gramy źle, możemy walczyć z każdym

fot. Cezary Makarewicz

- Nie gramy źle, jeszcze można wszystko poprawić, pokazaliśmy, że możemy z każdym walczyć niezależnie czy to Jastrzębie, Skra czy Trefl. Teraz jedziemy do Bełchatowa i mam nadzieję, że przywieziemy punkty - mówi atakujący Delecty, Dawid Konarski.

W pierwszym secie Jastrzębski Węgiel często obijał wasz blok, pewnie zmierzał do zwycięstwa w secie. Od końca drugiej partii, do początku czwartej, to Delecta kontrolowała przebieg gry, jednak później goście wrócili do lepszej dyspozycji. Czym spowodowane były te zmiany?

Dawid Konarski: Wydaje mi się, że mecz stał na dobrym poziomie. Faktycznie w pierwszym secie Jastrzębie wykorzystało każde nasze potknięcie, każdy nasz błąd w ataku, czy wyblok, kończyli wszystkie kontry i dzięki temu wygrali pierwszego seta. Dwie kolejne partie udało nam się zagrać dobrze, a w czwartej odsłonie Jastrzębie trochę przycisnęło, mieliśmy kłopoty ze skończeniem akcji, zdarzył nam się przestój w końcówce. Tie-breaka zaczęliśmy od nowa, szkoda, że się nie udało. Goniliśmy przeciwnika w końcówce, trochę też szczęście dopisało gościom, obrona nogą i ta ostatnia piłka, ale no cóż szczęście sprzyja lepszym, my zdobyliśmy jeden punkt i pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie nawiązać wyrównaną walkę. Teraz przed nami mecz z Bełchatowem i tam pojedziemy walczyć o zwycięstwo.

Michał Łasko otrzymał statuetkę MVP. Czy faktycznie to on przysporzył wam dziś najwięcej kłopotów?Myślę, że każdy zawodnik Jastrzębia w pewnych momentach robił swoje, Michał dostawał piłki w najtrudniejszych, końcowych momentach i wywiązywał się z nich w 100%, także należą mu się za to brawa, bo w pełni zasłużył na tę nagrodę.

W drużynie z Jastrzębia pojawiło się dwóch nowych rozgrywających. Przed tym sezonem Vinihedo był zupełnie anonimową postacią w Polsce, a o Brianie Thortonie przed tegoroczną edycją Ligi Światowej mało, kto słyszał. Czy utrudniło to zinterpretowanie ich zachowań na boisku?

Oglądaliśmy już mecze Jastrzębia, grali ich sporo, zarówno w lidze jak i na Klubowych Mistrzostwach Świata, myślę, że żaden z rozgrywających nie zaskoczył nas dziś niczym specjalnym, przegraliśmy sportowo, dwoma punktami.

Przed tym sezonem w wywiadach z osobami związanymi z klubem można było przeczytać, że Delecta celuje w piąte miejsce w lidze, czy po tak dobrym starcie poprzeczka podniosła się wyżej i chcielibyście osiągnąć jeszcze więcej?

Ja nie słyszałem, żeby ktoś w wywiadzie powiedział, że gramy o piąte miejsce i chyba mam rację, bo słyszałem, że będziemy grać o miejsce wyższe niż w zeszłym sezonie, co nie oznacza, że ma być to akurat piąta lokata. Nie gramy źle, jeszcze można wszystko poprawić, pokazaliśmy, że możemy z każdym walczyć niezależnie czy to Jastrzębie, Skra czy Trefl. Teraz jedziemy do Bełchatowa i mam nadzieję, że przywieziemy punkty.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved