Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Bez niespodzianki w Muszynie

PlusLiga Kobiet: Bez niespodzianki w Muszynie

Siatkarki Muszynianki bez problemów poradziły sobie z rywalem, który został im postawiony po drugiej stronie siatki w spotkaniu piątej kolejki PlusLigi Kobiet. Mistrzynie Polski w meczu przed własną publicznością w trzech krótkich setach pokonały wrocławską Gwardię.

Siatkarki Banku BPS Muszynianki Fakro zrehabilitowały się za sobotnią porażkę z Tauronem. W nieco ponad godzinę ekipa Bogdana Serwińskiego pobiła Impel Gwardię Wrocław. Mecz miał jednostronny przebieg, a ekipa z Wrocławia w całym meczu zdobyła zaledwie 52 punkty.

Przed rozpoczęciem meczu wiadomo było, że sytuacja w muszyńskim zespole nie jest godna pozazdroszczenia. Trener Bogdan Serwiński miał olbrzymie problemy z przyjmującymi, które narzekały na drobne urazy (Ania Werblińska, Debby Stam-Pilon ) bądź w ogóle nie mogły zagrać (Kinga Kasprzak ). Rachel Rourke dopiero wyleczyła przeziębienie, które przyplątało się Australijce wraz ze zmianą klimatu.

Na domiar złego w zespole wciąż żywa była pamięć po sobotniej porażce z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza. Aby zrehabilitować się przed własną publicznością muszynianki musiały pokonać mającą spore aspiracje ekipę Impelu Gwardii Wrocław. Oba zespoły miały zresztą przed tym meczem taki sam stosunek zwycięstw do porażek.

Przedmeczowe obawy okazały się jednak przedwczesne. Już pierwszy set wtorkowego starcia pokazał, że zawodniczki z Muszyny nie zamierzają ponownie tracić punktów. Trener Bogdan Serwiński zdecydował się tym razem na żelazne ustawienie środka z poprzedniego sezonu, czyli Katarzynę Gajgał i Agnieszkę Bednarek-Kaszę. To poskutkowało. Błyskawiczne zwycięstwo do siedemnastu w pierwszym i jeszcze szybsze do czternastu w kolejnym secie zapowiadały gładkie zwycięstwo Banku BPS Muszynianki Fakro.

W trzecim secie, bodaj po raz pierwszy w tym meczu, kibice oglądali emocjonujące widowisko. Gwardzistki podniosły się po dwóch gładko przegranych partiach i od początku prowadziły czterema – pięcioma punktami. Na drugiej przerwie technicznej było jeszcze 16:14 dla przyjezdnych, jednak na tym skończyły się możliwości wrocławianek. Kolejne punkty zdobywała ekipa z Muszyny, która pewnie pokonała Impel Gwardię 3:0. Teraz zespół z Muszyny czeka przerwa związana z rozgrywkami Pucharu Świata. Powrót na parkiety za niecały miesiąc.

* Relacja: mksmuszynianka.com

MVP tego spotkania wybrana została Agnieszka Bednarek-Kasza.

Bank BPS Muszynianka Muszyna – Impel Gwardia Wrocław 3:0
(25:17, 25:14, 25:21)

Muszynianka: Werblińska, Bednarek-Kasza, Kaczor, Radecka, Gajgał, Stam-Pilon, Zenik (libero) oraz Rabka i Piątek
Gwardia: Wilson, Mroczkowska, Czypiruk, Jaszewska, Haładyn, Efimienko, Krzos (libero) oraz Matyjaszek i Folta