Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Szablewski: W tym meczu czegoś zabrakło

Łukasz Szablewski: W tym meczu czegoś zabrakło

Łukasz Szablewski zadebiutował w wyjściowej szóstce Wandy Kraków w spotkaniu z AZS-em Stal PWSZ Nysa. - Jak można mówić o wymarzonym debiucie przegrywając mecz i nie zdobywając nawet punktu..? pytał retorycznie po meczu rozgrywający beniaminka.

W meczu w Nysie po raz pierwszy pojawił się pan w wyjściowej szóstce Wandy. Nie był to wymarzony debiut?

Łukasz Szablewski:Zgadza się, był to dla mnie debiut ligowy w pierwszym zespole Wandy. Jak można mówić o wymarzonym debiucie przegrywając mecz i nie zdobywając nawet punktu..? Nawet w przypadku dobrej gry nie można być zadowolonym z siebie. A gra również pozostawiała wiele do życzenia.

Do połowy trzeciego seta prowadziliście równorzędną walkę z nysianami. Co stało się z zespołem przy stanie 16:16?

Zastanawiałem się nad tym dość długo i nadal nie jestem w stanie powiedzieć jednoznacznie. Być może straciliśmy koncentracje potrzebną do walki z tak doświadczonym zespołem, być może zbyt wcześnie uwierzyliśmy w to, że się uda. Myślę, że to pytanie pozostanie bez odpowiedzi.

Czwartego seta oddaliście zupełnie bez walki.

Czwarta partia była, wydaje mi się, wynikiem końcówki 3ciego seta, daliśmy zespołowi stali na rozegranie się, narzucenie swojej wizji gry. Chłopaki zaczęli grać swobodnie, na luzie i fantazji, wiele rzeczy zaczyna wtedy lepiej wychodzić, my być może za bardzo chcieliśmy poprawić swoją grę, zabrakło chłodnej głowy.

Za tydzień do Krakowa przyjeżdża GTPS Gorzów Wlkp., czy Wandzie w tym meczu uda się odbić od dna?

Uważam, że jeżeli się nie wierzy w zwycięstwo, to nie ma sensu wychodzić na boisko. Ja, a jestem przekonany, że cały nasz zespół wierzy w zwycięstwo nad Gorzowem Wlkp. i w każdym kolejnym spotkaniu. Liga w tym sezonie jest na tyle wyrównana, że każdy z każdym może prowadzić wyrównany pojedynek, o czym świadczą pierwsze dwa i pół seta w Nysie. W tym meczu nam czegoś zabrakło, miejmy nadzieję, że to „coś" wkrótce odnajdziemy i nasze wyniki będą dużo bardziej budujące. A korzystając z okazji, obiecałem pewnej przesympatycznej osobie, że ją pozdrowię, co niniejszym czynię.