Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Waldemar Wspaniały: Liczę na to, że polska reprezentacja awansuje

Waldemar Wspaniały: Liczę na to, że polska reprezentacja awansuje

fot. archiwum

- Szanse są zawsze na wywalczenie kwalifikacji, ale zobaczymy co z tego wyjdzie - przyznał były szkoleniowiec reprezentacji Polski, Waldemar Wspaniały. Trener wierzy jednak w to, że polska kadra wywalczy awans na Olimpiadę.

Jak Pana zdaniem zmieniła się liga na przestrzeni lat?
Tak naprawdę zmieniła się siatkówka. Cały czas zmieniają się przepisy. Siatkówka staje się szybsza, bardziej atletyczna. Przede wszystkim szybciej się gra na siatce i bardzo dobrze, że dochodzi do takich zmian, bowiem dzieje się coś nowego w naszej dyscyplinie.

W nowym sezonie powrócono ponownie do „starego" systemu gry. Dobrą podjęto decyzje? Czy ten zeszłoroczny plan rozgrywek był lepszy?
Uważam, że powrót do starego systemu był dobrą decyzją, ten system jest po prostu lepszy. Bez tej dodatkowej fazy drużyny i tak mają dużo grania. Duże znaczenie ma to też dla reprezentantów kraju, którzy grają jeszcze w kadrze. W tym roku nawet nie ma czasu, żeby grać dodatkowe mecze, bo przed nami zmagania w Pucharze Świata.

Jeśli chodzi natomiast o pierwszą czwórkę PlusLigi, to myśli Pan, że o medale będą walczyć takie drużyny jak: ZAKSA, PGE Skra Bełchatów, Asseco Resovia Rzeszów, Jastrzębski Węgiel?
– Jestem daleki od wszelkiego spekulowania. Jednak póki co, to się mniej więcej tak układa, że lepsze są właśnie te zespoły. Nie można mimo to zapominać o innych drużynach, chociażby o Delecie, która też świetnie sobie radzi.

Nawiązując już na koniec do wspominanego Pucharu Świata, który zostanie rozegrany na przełomie listopada i grudnia jak ocenia Pan szanse biało-czerwonych na wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej?
– Szanse są zawsze na wywalczenie kwalifikacji, ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Są trzy miejsca, przed zawodnikami 11 meczów do rozegrania. Tam nie będzie przypadku. Trzeba walczyć i wygrywać. Ja liczę na to, że polska reprezentacja awansuje.* Rozmawiała Katarzyna Porębska (plusliga.pl)
* więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved