Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > System awansów i spadków w II lidze kobiet i mężczyzn

System awansów i spadków w II lidze kobiet i mężczyzn

fot. archiwum

Zarząd PZPS zatwierdził ostatecznie system awansów i spadków w II lidze kobiet i mężczyzn w sezonie 2011/2012. Zamieszanie licencyjne i nierówna ilość zespołów w poszczególnych grupach spowodowały, że niemal każda z grup ma osobny regulamin.

We wszystkich grupach II ligi kobiet i mężczyzn o awans do I ligi będą walczyć cztery pierwsze zespoły po rundzie zasadniczej.

W I rundzie play-off do trzech wygranych rywalizować będą drużyny 1-4 i 2-3 w terminach 10-11 marca, 24-25 marca i ew. 28 marca. Zwycięzcy zmierzą się w II rundzie play-off, również do trzech zwycięstw, w terminach 31 marca – 1 kwietnia, 21-22 kwietnia i ew. 2 maja. Zwycięzcy awansują do turnieju mistrzów II ligi, którego termin ma być ustalony później. Awans do I ligi uzyskają dwa najlepsze zespoły turnieju mistrzów.

Nieco inaczej jest jeśli chodzi o walkę o utrzymanie.II liga kobiet

gr. 1 – po rundzie zasadniczej ustalona zostanie tabela bez udziału RSMS Police. Zespół z miejsca 5. nie uczestniczy w play-out. W I rundzie play-out zmierzą się zespoły z miejsc 6-9, 7-8. W II rundzie play-out zmierzą się zespoły przegrane z I rundy. Przegrany w II rundzie play-out spada do III ligi, zwycięzca zagra baraż z 2. zespołem turnieju finałowego o II ligę. Terminy rund play-out takie same jak w play-off.

gr. 2 – po rundzie zasadniczej ustalona zostanie tabela bez udziału SMS PZPS II Sosnowiec. Zespół z miejsca 5. nie uczestniczy w play-out. W I rundzie play-out zmierzą się zespoły z miejsc 6-9, 7-8. W II rundzie play-out zmierzą się zespoły przegrane z I rundy. Przegrany w II rundzie play-out spada do III ligi, zwycięzca zagra baraż z 2. zespołem turnieju finałowego o II ligę. Terminy rund play-out takie same jak w play-off.

gr. 3 – zespoły z miejsc 5. i 6. nie uczestniczą w play-out. W I rundzie play-out zmierzą się zespoły z miejsc 7-10, 8-9. W II rundzie play-out zmierzą się zespoły przegrane z I rundy. Przegrany w II rundzie play-out spada do III ligi, zwycięzca zagra baraż z 2. zespołem turnieju finałowego o II ligę. Terminy rund play-out takie same jak w play-off.

gr. 4 – zespoły z miejsc 5-7 nie uczestniczą w play-out. W I rundzie play-out zmierzą się zespoły z miejsc 8-11, 9-10. W II rundzie play-out zmierzą się zespoły przegrane z I rundy. Przegrany w II rundzie play-out spada do III ligi, zwycięzca zagra baraż z 2. zespołem turnieju finałowego o II ligę. Terminy rund play-out takie same jak w play-off.

II liga mężczyzn

gr. 1 – po rundzie zasadniczej ustalona zostanie tabela bez udziału LO MS Świnoujście. Zespół z miejsca 5. nie uczestniczy w play-out. W I rundzie play-out zmierzą się zespoły z miejsc 6-9, 7-8. W II rundzie play-out zmierzą się zespoły przegrane z I rundy. Przegrany w II rundzie play-out spada do III ligi, zwycięzca zagra baraż z 2. zespołem turnieju finałowego o II ligę. Terminy rund play-out takie same jak w play-off.

gr. 2 – po rundzie zasadniczej ustalona zostanie tabela bez udziału SMS PZPS II Spała. Zespół SMS PZPS I Spała jeśli zajmie miejsce 1-4, ma prawo gry o awans. Jeśli zajmie miejsce poniżej 4., tabela układana jest bez obu zespołów ze Spały. Zespóły z miejsc 5-6 lub 5-7 nie uczestniczą w play-out (w zależności od miejsca SMS PZPS I Spała). W I rundzie play-out zmierzą się zespoły z miejsc 8-11, 9-10 (lub 7-10 i 8-9). W II rundzie play-out zmierzą się zespoły przegrane z I rundy. Przegrany w II rundzie play-out spada do III ligi, zwycięzca zagra baraż z 2. zespołem turnieju finałowego o II ligę. Terminy rund play-out takie same jak w play-off.

gr. 3 i 4 – zespoły z miejsc 5. i 6. nie uczestniczą w play-out. W I rundzie play-out zmierzą się zespoły z miejsc 7-10, 8-9. W II rundzie play-out zmierzą się zespoły przegrane z I rundy. Przegrany w II rundzie play-out spada do III ligi, zwycięzca zagra baraż z 2. zespołem turnieju finałowego o II ligę. Terminy rund play-out takie same jak w play-off.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved