Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Stanisław Wawrzyńczyk: Joker zapewnia mi warunki do rozwoju

Stanisław Wawrzyńczyk: Joker zapewnia mi warunki do rozwoju

fot. archiwum

Po czterech kolejkach gier Joker zajmuje dziesiątą lokatę w tabeli. - To, co wpłynęło na nasz dość nieudany start, jest związane z tym, że późno zaczęliśmy przygotowania do sezonu - powiedział przyjmujący pilskiej ekipy, Stanisław Wawrzyńczyk.

Aleksandra Dobrosielska: W minionym sezonie mogliśmy oglądać pana w szeregach gdańskiego Trefla. Obecny sezon zdecydował się pan spędzić w Pile, jest pan zadowolony z podjętej decyzji?

Stanisław Wawrzyńczyk: – Zgadza się, po sezonie spędzonym w Gdańsku przyszło mi zmienić barwy klubowe i podjąłem decyzje, że będę reprezentował klub z Piły. Przy wyborze klubu stawiałem na pierwszym miejscu mój dalszy rozwój. Joker zapewnił mi grę w I lidze w większym wymiarze niż miało to miejsce w Gdańsku. Mamy świetnego szkoleniowca, Jarosława Kubiaka, którego osobiście bardzo cenię i do tego fajny, ambitny team, także na dzień dzisiejszy jestem zadowolony z podjętej decyzji.

Mimo wielu przeciwności, o których dowiadywaliśmy się przed sezonem, pilski Joker nie zniknął z siatkarskiej mapy naszego kraju. Jak podoba się panu nowy klub?

– Tak było trochę zamieszania przed sezonem, ale już nie chcę do tego wracać. A czy podoba mi się "nowy klub"? Zdecydowanie tak, zapewnia mi wszystkie warunki potrzebne do tego, abym mógł się rozwijać, także nie mam nic do zarzucenia.

Po czterech kolejkach z dorobkiem trzech punktów zajmujecie dziesiątą lokatę w tabeli ligowej. Jesteście młodym, ale ambitnym i walecznym zespołem. Co wpłynęło na nie najlepsze wejście w sezon ligowy?

– Moim zdaniem to, co wpłynęło na nasz dość nie udany start, jest związane z tym, że późno zaczęliśmy przygotowania do sezonu. Cały czas się zgrywamy i myślę, że tutaj każdy kolejny dzień działa na naszą korzyść.

W czwartej kolejce przegraliście 1:3 z Energetykiem Jaworzno, w piątej kolejce czeka was wyprawa do Lubina, by tam powalczyć o punkty z drużyną miejscowych, która również plasuje się na dole tabeli. Z jakim nastawieniem i oczekiwaniami pojedziecie na to spotkanie?

– Jestem zdania, że wyciągniemy wnioski po przegranym meczu z Energetykiem i pojedziemy do Lubina na pewno z bojowym nastawieniem i chęcią zwycięstwa.

Czego panu i reszcie zespołu można życzyć na najbliższy czas?

– Żeby nasza gra jak najszybciej zaczęła wyglądać tak jak byśmy tego chcieli, no i oczywiście dużo zdrowia, żeby kontuzje nas omijały.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved