Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Podsumowanie 6. kolejki francuskiej PRO A

Podsumowanie 6. kolejki francuskiej PRO A

Szósta kolejka ligi francuskiej mężczyzn sypnęła niespodziankami. Porażki doznało niepokonane do tej pory Tours, a AS Cannes przegrało z zespołem z Tuluzy. Tours nadal prowadzi w tabeli, ponieważ Poitiers swój mecz rozegra dopiero pod koniec grudnia.

Nie lada wyczyn udał się zawodnikom Beauvais w miniony weekend. Podopieczni Emmanuela Dumortier zwyciężyli niepokonane do tej pory Tours. Wicemistrzowie Francji może i mieli jeszcze w nogach czwartkowe spotkanie w Lidze Mistrzów, ale faktem jest, że napotkali na swojej drodze bardzo dobrze dysponowanego rywala. – Teraz musimy szybko skoncentrować się na następnym meczu z Rennes aby potwierdzić naszą formę – studzi emocje trener gospodarzy. Mimo porażki, Tours utrzymało pozycję lidera, gdyż mecz Poitiers został przełożony.

Beauvais Oise – Tours VB 3:1
(25:21, 19:25, 25:15, 25:21)

Kolejną niespodzianką kolejki była porażka na własnym parkiecie AS Cannes z dwunastą drużyną w tabeli, Toulouse. O ile gospodarze jeszcze dobrze zaczęli mecz, wygrywając pierwszą partię do 23, to potem już było gorzej. Miejscowi spuścili nieco z rytmu, natomiast goście przyspieszyli grę i pewnie wygrali następne trzy sety. W szeregach zespołu z Tuluzy nie do zatrzymania był Alex Damiao, który zdobył 19 punktów, atakując z 52% skutecznością. Po tej wygranej goście awansowali o trzy miejsca w tabeli.

AS Cannes – TOAC-TUC Toulouse 1:3
(25:23, 15:25, 20:25, 20:25)

W meczu sąsiadów w klasyfikacji, którego stawką było trzecie miejsce, lepsza była ekipa Arago de Sète, która po pięciosetowym pojedynku pokonał drużynę z Nantes. Goście mieli szansę na zgarnięcie pełnej puli, bowiem prowadzili już 2:1 w setach, lecz podopieczni Martina Demara zdołali doprowadzić do tie-breaka. W decydującej partii gospodarze prowadzili już 12:10, ale trzy skuteczne zbicia Levchenki dały przewagę Sète, której przyjezdni już nie wypuścili z rąk. Do wygranej przyczyniła się też świetna gra Mariena Moreau, autora 27 punktów.

Nantes-Rezé – Arago de Sète 2:3
(18:25, 25:19, 21:25, 25:15, 12:15)

Bardzo zacięte spotkanie rozegrało Paris z Narbonne. Po ponad dwóch godzinach walki ręce w geście triumfu mogli podnieść siatkarze beniaminka, dla którego jest to trzecie zwycięstwo w ostatnich czterech meczach: – To czwarty z kolei mecz, kiedy jestem zadowolony z poziomu gry moich zawodników. Nawet przegrana z Nantes (w zeszłym tygodniu – przyp. red.) w tych warunkach nie jest dla mnie zmartwieniem – powiedział po spotkaniu Jean-Marc Biasio, szkoleniowiec Narbonne. Jego podopieczni zajmują obecnie bardzo dobre, siódme miejsce w tabeli.

PUC Volley-Ball Paris – Narbonne Volley 1:3
(24:26, 20:25, 27:25, 23:25)

Tradycyjnie już, drugi beniaminek nie radzi sobie tak dobrze. Siatkarze z Lyonu ponownie musieli przełknąć gorycz porażki – tym razem po czterech setach gry lepsi okazali się zawodnicy Montpellier. – Jestem bardzo zadowolony z wyniku i z trzech punktów, ale co do gry, to nie było to – podsumował spotkanie szkoleniowiec gospodarzy, Arnaud Josserand. Jego vis-a-vis musi się martwić nie tylko poziomem gry, ale też faktem, że z mizernym dorobkiem (tylko 1 punkt!) Lyon odstaje już nawet od dołów tabeli i do kolejnej drużyny traci już cztery punkty.

Montpellier – ASUL Lyon Volley 3:1
(25:20, 19:25, 25:20, 25:15)

Na koniec parę słów trzeba napisać o meczu, który w piątek otworzył szóstą kolejkę. Było to spotkanie bez historii, bowiem w pierwszych dwóch setach Ajaccio ugrało zaledwie 32 punkty. Nieco więcej emocji było w trzeciej partii, zakończonej grą na przewagi, jednak przewaga Rennes nie podlegała dyskusji. Dla wyspiarzy jest to już trzecia porażka z rzędu. Jeśli nie chcą ugrzęznąć na dobre w strefie spadkowej, muszą wreszcie przełamać swoją niemoc.

Rennes Etudiant Club – GFCOA Ajaccio 3:0
(25:19, 25:13, 27:25)

Spotkanie pomiędzy Poitiers i Tourcoing zostało przełożone na 29 grudnia.