Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Wlazły: Wiedzieliśmy, że trudno będzie nam o wygraną

Mariusz Wlazły: Wiedzieliśmy, że trudno będzie nam o wygraną

fot. archiwum

Tradycją w spotkaniach AZS Politechniki Warszawskiej i Skry Bełchatów jest zacięta walka i często podział punktów. Tak też było tym razem. - Wiedzieliśmy, że trudno tu będzie nam o wygraną - powiedział po meczu Mariusz Wlazły, kapitan Skry Bełchatów.

Mariusz Wlazły (kapitan Skry Bełchatów): – Cieszymy się z tego zwycięstwa, naprawdę było to bardzo ciężkie spotkanie. Wiedzieliśmy, że tutaj trudno będzie nam o zwycięstwo, tym bardziej, że drużyna z Warszawy, jak sami wszyscy widzieliśmy, postawiła nam naprawdę ciężkie warunki. Dlatego też cieszymy się z tych dwóch punktów, które mamy.

Marcin Nowak (kapitan AZS Politechniki Warszawskiej): – Też się bardzo cieszymy. Myślę, że przed spotkaniem na pewno taki wynik wzięlibyśmy w ciemno. Zaczęliśmy sezon bardzo niekorzystnie, więc teraz widać z meczu na mecz, że gramy coraz lepszą siatkówkę i faktycznie potrafimy grać z najlepszymi. Dzisiaj pokazaliśmy, że potrafimy walczyć jak równy z równym z Bełchatowem i rzeczywiście się udało. Cieszymy się z tego. Myślę, że każdy następny mecz będzie pokazywał, że coraz bardziej się zgrywamy, że stanowimy coraz lepszy, silniejszy zespół, że ta nasza gra będzie nas i wszystkich wokół zadowalać i będziemy zdobywać kolejne punkty.

Jacek Nawrocki (trener Skry Bełchatów):- Tak już się składa, że z Politechniką zawsze tu toczymy ciężkie boje i tak samo było tym razem, nic się nie zmieniło. Myślę, że musimy być przygotowani na takie mecze, że zespoły wychodząc do walki z drużynami z czołówki, jednak grają bez presji i są mocniejsze, są po prostu bardziej wyluzowane, mogą pokazać swoje możliwości bez zbędnych nerwów. Tak było w tym meczu. Kluczem była pewnie ta seria straconych punktów w pierwszym secie, gdzie Patrick Steuerwald kilkoma dobrymi zagrywkami rozmontował nasz atak i to myślę zadecydowało. Później wkradło się sporo nerwowości, mecz był emocjonujący, aczkolwiek z jednej i drugiej strony pewnie można było wyzbyć się kilku błędów, szczególnie w ataku. Dla nas przede wszystkim ważne jest to, że był to mecz zwycięski. Takie lekcje na pewno są dla nas jak najbardziej wartościowe.Radosław Panas (trener AZS Politechniki Warszawskiej): – Gratulacje dla Jacka i jego drużyny za zwycięstwo, a z drugiej strony wielkie słowa uznania dla moich chłopaków za to, że podjęli walkę, że wyszli bez kompleksów i walczyli momentami jak równy z równym. Przed meczem mówiłem w szatni, że odkąd tu jestem, to zawsze przynajmniej raz ze Skrą wygrywamy także dlaczego nie dzisiaj i niewiele zabrakło. Ten punkcik i tak nam się gdzieś w ogólnym rozrachunku przyda. Niech reszta zespołów też tak gra ze Skrą jak my, to ta liga na pewno będzie bardzo ciekawa.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved