Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Morze Bałtyk wciąż niepokonane

II liga M: Morze Bałtyk wciąż niepokonane

Siatkarze Morza Bałtyk wciąż są niepokonani w II-ligowych rozgrywkach. W weekend na własnym parkiecie wygrali z Bzurą Ozorków 3:1, dzięki czemu podopieczni trenera Dolińskiego nadal są liderem grupy I, choć mają tyle samo punktów, co drugi Krispol.

Początek spotkania był wyrównany, lecz autowe zbicie Antosiaka pozwoliło szczecinianom osiągnąć dwupunktowe prowadzenie (5:3). Atak w antenkę Zabłockiego dał gościom remis (6:6). Jednak po technicznym zagraniu Tołoczko, a kilka chwil później asie serwisowym Dolińskiego siatkarze Morza Bałtyk odskoczyli od rywali na trzy oczka (11:8). Gospodarze zbyt długo nie cieszyli się z przewagi, bowiem Sadecki na spółkę z Kuronem błyskawicznie doprowadzili do wyrównania (12:12). Mocne zbicie Jakowczyka oraz pojedynczy blok Lemańczyka na Kuronie sprawiły, iż szczecinianie znowu odskoczyli od przeciwników (16:13). Chwilę później po punktowej zagrywce Kurona na świetlnej tablicy ponownie widniał remis (17:17). W kolejnych minutach trwała walka cios za cios (20:20). W końcówce premierowej odsłony lepiej zaprezentowali się podopieczni Michała Dolińskiego, którzy po udanej kontrze Zabłockiego, a następnie skutecznym bloku rozstrzygnęli na swoją korzyść pierwszą partię 25:22.

Początek drugiej odsłony rozpoczął się lepiej dla gości, którzy za sprawą dobrej gry Kurona oraz Antosiaka wyszli na prowadzenie 5:3. Jednak kiwka Dolińskiego, a chwilę później „czapa" szczecinian sprawiły, że to gospodarze osiągnęli niewielką przewagę (8:6). Nie utrzymała się ona zbyt długo, ponieważ blok na Zabłockim pozwolił przyjezdnym doprowadzić do remisu (9:9). W następnych minutach nieliczni kibice zgromadzeni w hali Szczecińskiego Domu Sportu byli świadkami kolejnego zwrotu akcji w meczu. Dobra gra gości w bloku pozwoliła im odskoczyć od szczecińskiego zespołu na cztery oczka (15:11). Jednak chwilę później po atakach kończonych przez Lemańczyka i Jakowczyka po raz kolejny w tym pojedynku na świetlnej tablicy pojawił się remis (17:17). Do stanu po 20 obie drużyny szły „łeb w łeb". Wówczas gra Morza Bałtyk zupełnie się posypała. Skrzętnie wykorzystali to zawodnicy Bzury, którzy nie wypuścili już z rąk prowadzenia 24:20. Ostatecznie ta część spotkania padła łupem ozorkowian 25:22.

Dobra gra Wierzbickiego na początku trzeciej partii w połączeniu z mocnym zbiciem Jakowczyka dała gospodarzom prowadzenie 6:3. Nie byli oni w stanie jednak utrzymać go przez dłuższy czas. Chwilę później we znaki szczecinianom ponownie dali się Kuron oraz Sadecki, a to sprawiło, że Bzura najpierw szybko odrobiła straty (8:8), a potem za sprawą tych samych zawodników wyszła na prowadzenie 14:11. Dwa oczka Zabłockiego pozwoliły Morzu Bałtyk zniwelować straty (16:16). Chwilę później było nawet 19:16 dla gospodarzy, ale Bzura wyrównała na 21:21. W końcówce zimnej krwi zabrakło przyjezdnym, którzy dwukrotnie pomylili się w ataku, a dzięki temu trzeci set padł łupem szczecinian 25:22.

Czwarta odsłona rozpoczęła się udanie dla zachodniopomorskiego zespołu, który już po kilku chwilach prowadził 3:0. Błędy gości oraz dobra dyspozycja Tołoczki w polu serwisowym pozwoliła szczecinianom powiększyć przewagę (7:1). Przy stanie 10:5 ozorkowianie mogli jeszcze wierzyć w odrobienie strat, ale kolejne ich błędy i mocna zagrywka Zabłockiego sprawiły, że gospodarze wygrywali już 15:5 i stało się jasne, że przyjezdnym trudno będzie już nawiązać walkę z siatkarzami Morza Bałtyk. W dalszej fazie tego seta podopieczni trenera Dolińskiego kontrolowali boiskowe wydarzenia (21:11). Ostatecznie szczecinianie rozgromili w czwartej odsłonie Bzurę 25:15, a spotkanie zakończył asem serwisowym Doliński.

Morze Bałtyk Szczecin – Bzura Ozorków 3:1
(25:22, 22:25, 25:22, 25:15).