Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Łatwe zwycięstwo Częstochowianki

II liga K: Łatwe zwycięstwo Częstochowianki

Po dwóch przegranych pięciosetowych pojedynkach siatkarki Częstochowianki Częstochowa wreszcie odniosły zwycięstwo, i to w jakim stylu! Podopieczne Adama Łyczki rozgromiły SMS LO2 Opole (25:8, 25:14, 25:9) i awansowały na trzecie miejsce w grupie 2.

Siatkarki spod Jasnej Góry wykorzystały potknięcie UKS Krzanowice, który w piątej kolejce przegrał, podobnie jak tydzień wcześniej częstochowianki, z MCKiS Jaworzno 2:3 i przed następną serią spotkań znajdują się w bardzo komfortowej sytuacji. Podopieczne Adama Łyczki mają tylko dwa punkty straty do pierwszego w tabeli AZS AWF Sokoła 43 Katowice, z którym zresztą wygrały (była to jedyna do tej pory porażka katowiczanek), a w szóstej kolejce zmierzą się w meczu na szczycie z Politechniką Śląską Gliwice, zajmującą pozycję wicelidera (oba zespoły mają po 10 punktów).

Początek pojedynku z SMS LO2 Opole nie wskazywał na gładkie zwycięstwo podopiecznych Adama Łyczki, bowiem po pierwszych piłkach na tablicy wyników widniał rezultat 4:4. Wtedy jednak do głosu doszły gospodynie, które narzuciły rywalkom swój styl gry i w krótkim czasie zrobiło się 15:5. Koncertowa gra częstochowianek nie pozostawiała złudzeń, kto tego dnia był lepszym zespołem. Set zakończył się zwycięstwem siatkarek spod Jasnej Góry 25:9.

Druga partia rozpoczęła się od mocnego uderzenia miejscowych, które prowadziły 9:0. Bardzo dobra zagrywka oraz świetny blok zawodniczek Częstochowianki pozwoliły utrzymać dziewięciopunktowe prowadzenie (18:7), dzięki czemu również druga partia padła łupem miejscowych.

W trzecim secie sytuacja wyglądała podobnie jak w dwóch poprzednich odsłonach. Gospodynie od pierwszego gwizdka sędziego narzuciły rywalkom swój styl gry (3:1) i wraz z upływem czasu powiększały swoją przewagę (10:2, 17:4). Siatkarki spod Jasnej Góry doskonale przyjmowały, jak również wyśmienicie spisywały się w obronie, a dzięki ciekawemu rozegraniu raz po raz wyprowadzały skuteczne kontrataki. Na efekty takiej gry nie trzeba było czekać. Na tablicy wyników szybko pojawił się rezultat 20:8, a w końcówce częstochowianki pozwoliły przyjezdnym na zdobycie zaledwie jednego punktu i zakończyły seta pewnym zwycięstwem 25:9.

Był to mecz bez historii. Moje zawodniczki spisały się doskonale w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Po takim meczu niewiele można powiedzieć. Nic dodać, nic ująć – przyznał Adam Łyczko. – W następnej kolejce jedziemy do Gliwic i będzie to mecz na szczycie – zapowiada trener Częstochowianki.

AJD Częstochowianka Częstochowa – SMS LO2 Opole 3:0
(25:9, 25:14, 25:8)

Częstochowianka: Siuda, Świech, Migoń, Rymel, Mroczek, Piątek, Kurek (libero) oraz Loch, Kmiecik i Szymczak
SMS LO2: Paczkowska, Łobodzińska, Zich, Salera, Krupa, Kupczak, Sikora oraz Molska, Godlewska, Kandzia i Skikiewicz