Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Murek: Chcemy ogrywać młodzież

Dawid Murek: Chcemy ogrywać młodzież

fot. archiwum

Po pięciu kolejkach spotkań AZS Częstochowa zajmuje odległe dziewiąte miejsce z dorobkiem zaledwie jednego zwycięstwa. - Teraz mamy nieco młodszy zespół i jest nam trudniej, zwłaszcza że wszyscy rywale się powzmacniali - podkreśla Dawid Murek.

Bartosz Moch: Nawiązując do tego co powiedział pan na konferencji prasowej to rzeczywiście nie był zły mecz w wykonaniu Częstochowy. Czego zatem brakuje, by wyniki były lepsze? Szczęścia, więcej spokoju i wyrachowania w końcówkach setów?

Dawid Murek: – Zgadzam się, że mecz z ZAKSĄ przegraliśmy w końcówkach i może gdybyśmy zachowali nieco chłodniejsze głowy na te ostatnie piłki w każdym z przegranych setów, to wynik byłby inny. Ale patrzmy na to wszystko z drugiej strony. My, jako AZS Częstochowa mamy inne cele na ten sezon, Kędzierzyn ma inne, więc są to różne zespoły. Możemy być zadowoleni, że to spotkanie wyszło nam nie najgorzej, czyli zagraliśmy całkiem niezłe zawody. We wcześniejszych przegranych spotkaniach to wyglądało inaczej – te mecze nie były w naszym wykonaniu dobre i cały czas szukaliśmy swojej gry. Teraz jest już lepiej i miejmy nadzieję, że ten lepszy poziom gry utrzymamy. Wtedy za tym pójdzie atmosfera i nawet z taką drużyną jak Kędzierzyn, która pod względem nazwisk z pewnością imponuje, będzie można walczyć.

Można mówić o kryzysie Częstochowy, bo ostatnie wyniki, zarówno w lidze jak i w pucharach są mało imponujące?– Nie, wydaje mi się, że nie powinniśmy nazywać tego kryzysem. Po prostu źle zaczęliśmy i tyle. W tamtym sezonie start mieliśmy bardzo dobry, seriami wygrywaliśmy mecze, nawet urywaliśmy punkty najlepszym i wszystko było dobrze. Teraz mamy nieco młodszy zespół i jest trudniej, zwłaszcza że wszyscy rywale się powzmacniali. Nie mówmy więc o kryzysie, bo wszystko siedzi w naszych głowach i jeśli przestawimy się na to jak powinniśmy grać i walczyć, to w przyszłości powinno być lepiej.

Przez ten słaby początek sezonu zmieniają się jakoś wasze cele na koniec rozgrywek? Macie mniejsze oczekiwania niż przed startem ligi?

– Na pewno nie myślimy o walce o utrzymanie, bo nie o to w tej chwili chodzi. Jak wiemy liga jest zamknięta i nikt nie spada, więc dzięki temu mamy komfort, że możemy spokojnie pracować i nawet gdybyśmy byli na ostatnim miejscu to nic złego się nam nie stanie. Naszym celem jest ogrywanie młodzieży, bo jak każdy widzi mamy bardzo wielu młodych chłopaków w drużynie. Zresztą Częstochowa zawsze słynęła z dobrej pracy z młodymi. To było i pozostaje najważniejsze. A co będzie dalej w lidze, to ciężko w tej chwili powiedzieć. Czwarte miejsce z zeszłego roku było dla nas naprawdę olbrzymim sukcesem. Teraz będzie o wiele trudniej, ale postaramy się, by na koniec sezonu być w środku tabeli.

Zamierza pan zakończyć karierę w Częstochowie czy może jest możliwy jeszcze transfer do innego klubu?

– Na dzień dzisiejszy mam kontrakt z AZS na dwa lata, czyli przyszły sezon na pewno spędzę w Częstochowie. A potem, jeśli Bozia da zdrowie, to będę grał dalej, a gdzie to wtedy sprawa pozostaje otwarta. Jeśli zdrowia zabraknie będę kończył karierę w Częstochowie.

Temat reprezentacji jest już dla pana zamknięty czy może gdyby forma była wysoka i dostałby pan powołanie to kibice znów mogliby oglądać Dawida Murka w koszulce z orzełkiem na piersi?

– Nie, na pewno temat kadry jest zamknięty. Trzeba się liczyć z tym, że forma nie będzie już taka jak kiedyś. Po kontuzjach, które przeszedłem cieszę się, że w ogóle mogę nadal grać w siatkówki na tym się skupiam. Mój czas w reprezentacji już minął.

Mam jeszcze pytanie odnośnie oświadczenia, które wydał Mariusz Wlazły. Czy za panu czasów gry w kadrze narodowej w związku też dochodziło do takich zaniedbań, bo to co opisuje Mariusz to są bardzo poważne zarzuty?

– Miałem okazję przeczytać oświadczenie Mariusza, ale nie będę tego komentował. To sprawa pomiędzy Mariuszem i związkiem i niech tak pozostanie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved