Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Czy jastrzębianie przerwą zwycięską passę Delecty Bydgoszcz?

Czy jastrzębianie przerwą zwycięską passę Delecty Bydgoszcz?

fot. archiwum

Już jutro w zaległym meczu 3. kolejki PlusLigi siatkarzy wicelider tabeli - Delecta Bydgoszcz podejmować będzie zespół Jastrzębskiego Węgla. Czy dotychczas niepokonani podopieczni Piotra Makowskiego podtrzymają serię zwycięstw?

Kiedy 12 października pozostałe zespoły rywalizowały na parkietach PlusLigi w spotkaniach 3. kolejki siatkarze Jastrzębskiego Węgla walczyli w Katarze o tytuł klubowych mistrzów świata. W efekcie czego spotkanie Delecty Bydgoszcz z podopiecznymi Lorenzo Bernardiego przełożono na 25 października. Po 5. kolejkach siatkarze z Bydgoszczy (mając jeden mecz zaległy) zajmują drugie miejsce w tabeli rozgrywek, ustępując tylko ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, podczas gdy jastrzębian sklasyfikowani są na czwartym miejscu, tracąc do podopiecznych Piotra Makowskiego tylko dwa ‘oczka’. Po rozegraniu zaległego spotkania przemieszania w czołówce tabeli mogą przynieść nowego wicelidera siatkarskiej ekstraklasy. – Wracamy do czołówki, głównym powodem, dlaczego w niej nie jesteśmy, jest to, że mamy zaległe mecze – mówił o sytuacji swojego zespołu kapitan klubowych wicemistrzów świata – Zbigniew Bartman. Zarówno siatkarze ze Śląska jak i bydgoszczanie swoje ostatnie mecze ligowe mogą zaliczyć do udanych. W sobotnim spotkaniu ekipa z Jastrzębia-Zdroju podejmowała olsztyńskich akademików, pewnie wygrywając 3:1 jastrzębianie zapisali na swoim koncie cenne trzy ‘oczka’, po rozgrywanym dzień wcześniej pojedynku z Fartem Kielce z identycznej wygranej cieszyli się siatkarze Delecty Bydgoszcz.

Po falstarcie jastrzębian, w meczu inaugurującym tegoroczne zmagania PlusLigi siatkarzy, gra podopiecznych Lorenzo Bernardiego z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. Po powrocie z Klubowych Mistrzostw Świata jastrzębianie nie mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek, rozgrywając kolejno dwa spotkania ligowe: z Treflem Gdańsk i AZS-em Olsztyn, zbierając komplet punktów. – Wracamy do naszej dobrej gry, ten rytm meczowy mamy coraz lepszy – zaznaczył Zbigniew Bartman, dodając że wciąż jeszcze są elementy, które w grze siatkarzy z Jastrzębia-Zdroju wymagają znacznej poprawy – Musimy spotkania zaczynać tak, jak to robiliśmy w najważniejszych meczach w Katarze, a nie czekać i patrzeć czy przeciwnikowi chce się grać i jak będzie w danym meczu grał – kontynuował lider jastrzębian. Atakujący siatkarzy Jastrzębskiego Węgla także podkreślił wagę własnej gry, aby móc liczyć się w walce o najwyższe cele. – Jesteśmy na takim etapie, że bardziej koncentrujemy się na naszej własnej grze. Ta nowa siatkówka jest taka, że jeśli zlekceważysz kogoś i nie grasz swojej gry to przegrywasz – zaznaczył Michał Łasko.

Analizując dotychczasowe dokonania obu ekip w poszczególnych elementach siatkarskiego rzemiosła zapowiada się wyrównana walka, obfitująca w efektowne zagrania. Dotychczasowa efektywność w ataku wskazuje na minimalną przewagę zespołu Lorenzo Bernardiego (średnia 43% przy efektywności bydgoszczan na poziomie 42%), podobnie prezentowały się różnice w przypadku perfekcyjnego przyjęcia, i tak jastrzębianie do tej pory odnotowali procent perfekcyjnego przyjęcia na poziomie ok 32% przy 28% – jutrzejszych gospodarzy. Nieznacznym plusem przemawiającym na korzyść bydgoszczan jest natomiast gra w bloku (3,1 bloku punktowego na set Bydgoszczy przy wyniku 2,5 punktu w partii ekipy z Jastrzębia-Zdroju). Różnice dzielące zespoły są na tyle niewielkie, że trudno wskazać na zdecydowaną przewagę którejkolwiek z drużyn.Mimo, że składy obu ekip po ostatnim sezonie dość mocno zostały zmienione poza walką o punkty i miejsce w czołówce tabeli spotkanie będzie miało dodatkowy podtekst. W zeszłorocznych rozgrywkach to właśnie zespół z Bydgoszczy zamknął podopiecznym trenera Bernardiego drogę do czołowej szóstki zmagań ligowych, skazując jasrzębian na walkę o utrzymanie.Tym samym pierwsze od tego czasu spotkanie Jastrzębskiego Węgla z Delectą Bydgoszcz może być dla zespołu ze Śląska szansą na rewanż.

Czy Jastrzębski Węgiel będzie pierwszym zespołem, który w sezonie 2011/2012 zdobędzie halę Łuczniczka? Czy może podopieczni trenera Makowskiego potwierdzą swoją dobrą dyspozycję, utrzymując status drużyny niepokonanej. Zaległe spotkanie 3. kolejki PlusLigi siatkarzy już jutro, początek meczu o godz. 19:00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved