Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Pewne zwycięstwo sopocianek

PlusLiga Kobiet: Pewne zwycięstwo sopocianek

Kolejne trzy punkty zdobyły na własnym parkiecie zawodniczki Atomu Trefl Sopot. Tym razem podopieczne trenera Chiappiniego pokonały BKS Aluprof Bielsko-Biała, oddając rywalkom tylko jednego seta. MVP meczu wybrano libero Atomu - Paulinę Maj.

W pierwszym secie bielszczanki od początku narzuciły swój styl gry, z którym wiele kłopotów miały siatkarki z Sopotu. Zawodniczki BKS Aluprof bardzo dobrze grały w obronie i popisywały się dobrą skutecznością w ataku. Gospodynie natomiast miały spore problemy w przyjęciu, przez co nie potrafiły skutecznie rozegrać akcji i zaatakować. Podopieczne Mariusza Wiktorowicz a prowadziły 10:5 i 16:10, by ostatecznie wygrać 25:16.

W drugiej partii, po bardzo dobrych zagrywkach Małgorzaty Kożuch i Doroty Świeniewicz atomówki szybko odskoczyły bielszczankom i po kilku minutach na tablicy wyników było już 10:3 dla gospodyń. Przyjezdne mozolnie odrabiały straty i po autowym ataku Kożuch udało im się wyjść na prowadzenie 18:17. Od tego momentu jednak coś się zacięło w grze Aluprofu, a sopocianki zdobyły sześć punktów z rzędu i kilka chwil później Kożuch dopełniła formalności, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 25:20.

Trzeci set był niemal kopią drugiej części gry. Gospodynie, dzięki skutecznej grze na siatce, ponownie zbudowały kilkupunktową przewagę, a BKS próbował odrabiać straty. W środkowej części tej partii bielszczanki złapały odpowiedni rytm i udało im się zmniejszyć prowadzenie Atomu do trzech punktów (17:14). Od tego momentu podopieczne Mariusza Wiktorowicza zaczęły popełniać błąd za błędem, co nie mogło skończyć się inaczej, niż wygraną gospodyń 25:19.

W czwartej partii walka punkt za punkt toczyła się do stanu 11:10 dla Atomu Trefl. Później miejscowe uciekły bielszczankom na kilka oczek i na drugą przerwę techniczną schodziły już przy prowadzeniu 16:10, po skutecznym zbiciu Eweliny Sieczki z lewego skrzydła. Zawodniczki BKS-u jeszcze raz próbowały zmobilizować się i powalczyć o tie-breaka, ale udało im się jedynie zmniejszyć stratę do trzech punktów (13:16). Gospodynie włączyły jednak piąty bieg i odjechały bielszczankom, wygrywając ostatecznie 25:16 i cały mecz 3:1.

Atom Trefl Sopot – BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:1
(16:25, 25:20, 25:19, 25:16)

Atom: Świeniewicz (7), Bełcik, Fernandez (10), Ssuschke-Voigt (7), Ozsoy (5), Kożuch (21), Maj (libero) oraz Konieczna, Saad, Sieczka (9) i Wilk (6)
BKS: Crimes (11), Ciaszkiewicz (11), Frąckowiak (6), Wołosz (2), Kaczorowska (16), Pelc (9), Michalak (libero) oraz Wojtowicz (1), Vindevoghel (3), Bamber-Laskowska (2), Lichtman i Łyszkiewicz