Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Dobrowolski: Cel został zrealizowany

Maciej Dobrowolski: Cel został zrealizowany

Podopieczni trenera Andrzeja Kowala nie dali w sobotnim meczu większych szans zespołowi z Gdańska. - Cel został zrealizowany, trzy punkty dopisaliśmy do ligowej tabeli i to cieszy, a jeszcze bardziej nasza dobra gra - mówił po spotkaniu Maciej Dobrowolski.

Nie daliście dzisiaj większych szans rywalom. Co pan może powiedzieć o tym pojedynku?

– Przede wszystkim bardzo spokojnie graliśmy pierwsze dwa sety. W trzecim pojawiło się troszkę nerwowości i gdzieś mieliśmy w głowach ten mecz z Lozanny. Myślę, że było to wynikiem tych gładko wygranych partii. Bardzo dobrze graliśmy w tym meczu i nie podlegało to zwycięstwo dyskusji. Cel został zrealizowany, trzy punkty dopisaliśmy do ligowej tabeli i to cieszy, a jeszcze bardziej nasza dobra gra.

Spodziewaliście się dzisiaj tak słabego oporu ze strony Trefla? Oprócz trzeciej partii przeciwnik praktycznie nie istniał.

Ciężko powiedzieć o słabym oporze z ich strony. Myślę, że zagrali na tyle, na ile im pozwoliliśmy. Przy dobrej zagrywce i bardzo szczelnym bloku, bo to były takie elementy, które dzisiaj nam dobrze wychodziły, nie pozwoliliśmy się im rozegrać. Może nie tyle punktowaliśmy bezpośrednio, co odrzucaliśmy od siatki, a tam czekał już nasz blok. Gra się tak jak przeciwnik pozwala. Jeszcze raz podkreślę, że zagraliśmy dzisiaj dobrze i zasłużenie wygraliśmy.

Już w środę czeka was rewanż w Pucharze CEV z drużyną ze Szwajcarii. W pierwszym spotkaniu przeciwnicy troszkę was postraszyli i zwyciężyliście dopiero w tie-breaku.

Myślę, że bardziej nas zaskoczyli niż postraszyli. Po pierwszych dwóch setach, podobnie zagranych jak tutaj, gra zaczęła się bardziej układać przeciwnikom i było dużo nerwów, ale tak naprawdę liczy się zwycięstwo. Przy tym systemie rozgrywek należy wygrać dwa mecze, bądź rozstrzygnąć w złotym secie, więc tak naprawdę, czy to byłoby 3:0, czy 3:2 nie miało większego znaczenia. Najważniejsze jest zwycięstwo i poza tą jedną porażką w Kędzierzynie – Koźlu mamy komplet zwycięstw w pozostałych meczach tego sezonu i to nas bardzo cieszy.

*rozmawiał Patryk Polek (Strefa Siatkówki)