Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Zawisza Sulechów zanotował kolejne zwycięstwo

II liga K: Zawisza Sulechów zanotował kolejne zwycięstwo

MLKS Zawisza Sulechów odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo w obecnym sezonie. Tym razem podopieczne Marka Mierzwińskiego w trzech setach pokonały poznańskiego Energetyka. Kolejny pojedynek ligowy zawiszanki rozegrają z Jokerem  Mekro Świecie.

Pierwszą partię otworzył koncert gry błędów własnych obu zespołów. Przyjezdne miały problemy z przyjęciem zagrywki, a gospodynie biły po autach. Także w polu serwisowym zawodniczki obdarowywały się punktami po zagrywkach w siatkę czy w aut. Dopiero od stanu po 6 rozpoczęła się właściwa gra. W zespole Zawiszy z lewego skrzydła swoimi atakami raziła Olga Butt-Hussaim. Dzielnie wspierała ją przyjmująca Marta Szymon, która także punktowała z zagrywki. W drużynie gości raz po raz punktowała Aleksandra Bekas. Sulechowianki osiągnęły sześciopunktową przewagę i wydawało się, że bez problemu wygrają seta. W końcówce jednak błędy własne zawiszanek i dobra gra blokiem poznanianek sprawiły, że na tablicy wyników był remis po 22. Od tej pory gra toczyła się punkt za punkt. W grze na przewagi nieznacznie lepszym zespołem okazały się gospodynie, które zwyciężyły seta do 26.

Druga odsłona rozpoczęła się od wyrównanej walki z obu stron siatki. W zespole gospodyń efektownie zbijała Katarzyna Lubera i Olga Butt-Hussaim, w zespole gości punktowały Aleksandra Bekas i Paulina Górecka. Skuteczna gra na kontrze podopiecznych Marka Mierzwińskiego sprawiła, że Zawisza objął kilkupunktowe prowadzenie. W szeregach gości pojawiało się coraz więcej nieporadności w grze. Wypracowana zaliczka punktowa była na tyle duża, że pozwoliła Zawiszy spokojnie kontrolować końcówkę drugiej partii. Lubuski zespół zwyciężył seta do 20 i w całym spotkaniu objął prowadzenie już 2:0.

Od początku trzeciego seta to gospodynie wypracowały sobie solidną zaliczkę punktową po atakach Marty Szymon i Olgi Butt-Hussaim. Gospodynie prowadziły już 10:5. Poznanianki nie radziły sobie w przyjęciu i skutecznym ataku. Podopieczne Pauliny Sus-Wędzonki dość szybko zniwelowały przewagę. Skutecznie z prawego skrzydła atakowała Katarzyna Paszczyk i Aleksandra Bekas. W końcówce seta przyjezdne zdołały nawet wyjść na prowadzenie. Wówczas o czas poprosił trener Mierzwiński. Czas przyniósł zamierzony skutek, ponieważ Zawisza odskoczył na dwa oczka w najważniejszej fazie seta. Seta zakończyła Marta Szymon atakiem z lewego skrzydła, która w tym spotkaniu była wyróżniającą się postacią.

Zawisza Sulechów – Energetyk Poznań 3:0
(28:26, 25:20, 25:22)

Zawisza: Butt-Hussaim, Wodrowska, Lubera, Gwiżdż, Szymon, Wojdyło, Chodorowska (libero) oraz Owczynnikowa, Chojnacka, Kotarska, Dołżańska (libero)
Energetyk: Bekas, Konkolewska, Grzybulska, Górecka, Pleśnierowicz, Kucharska, Święcioch (libero) oraz Nowak, Golak, Paszczyk, Włoch i Nowak