Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: W Suwałkach lepsi wielunianie

I liga M: W Suwałkach lepsi wielunianie

W Suwałkach miejscowy Ślepsk okazał się bardzo gościnny przegrywając w trzech setach spotkanie z Siatkarzem Wieluń. Nie da się jednak ukryć, że walki na boisku nie brakowało. We wszystkich trzech odsłonach wielunianie zwyciężali nieznacznie.

Dzięki dobrej grze Jarosława Lecha wielunianie na początku pierwszego seta prowadzili już 3:0. Siatkarzom z Suwałk udało się zniwelować straty do jednego punktu, ale niewielka przewaga gości utrzymywała się przez cały czas, chociaż walki na parkiecie nie brakowało. Obie ekipy nie szczędziły sobie udanych zagrań, ale to wielunianie wydawali się być stroną przeważającą. W dalszej części seta ekipa trenera Tomasza Wasilkowskiego znacznie zwiększyła swoje prowadzenie, w dużej mierze dzięki błędom przeciwników (17:12). Ślepsk próbował odrobić straty, co poskutkowało tym, że po udanej akcji w bloku na tablicy widniał remis 23:23. Dwa ostatnie punkty padły jednak łupem zawodników z Wielunia i to oni objęli prowadzenie w meczu 1:0.

Seta numer dwa także lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy po punktowym serwisie Lecha prowadzili 6:3. Chwilę później ten zawodnik popełnił błąd, a Kamil Skrzypkowski popisał się znakomitą zagrywką i było 6:6. Dobra zagrywka sprawiła, że Ślepsk wypracował sobie trzypunktową przewagę po raz kolejny (12:9). Świetny serwis wielunian, oraz związane z tym kłopoty przeciwników sprawiły, że tablica pokazywała wynik 19:14. Dobra gra Jakuba Radomskiego na zagrywce sprawiła, że siatkarzom Ślepska udało się odrobić straty niemal w całości, bowiem przegrywali już tylko 19:20. Podopieczni trenera Wasilkowskiego odskoczyli jeszcze co prawda na 23:20, ale gospodarzom udało się doprowadzić do remisu, ale po błędach własnych przegrali tę partię na przewagi.

Trzecią partię wielunianie rozpoczęli od prowadzenia 3:0 między innymi po akcjach Jurkojcia i Tomczyka. Przewaga utrzymywała się przez dłuższy czas, ale po świetnych zagrywkach Kamila Skrzypkowskiego, udanym bloku na Lechu oraz pomyłce Tomczyka to ekipa z Suwałk prowadziła 13:11, a kilka minut później po udanym zastawianiu już 15:11. Wielunianie odrobili jednak straty i po błędach przeciwnika i blokach na Górskim prowadził już 17:16, a po błędzie Skrzypkowskiego już 20:17. Przewaga ta utrzymała się mimo starań ekipy z Suwałk już do końca seta, a co za tym idzie meczu i po akcji Tomczyka drużyna z Wielunia mogła się cieszyć z wygranej. MVP wybrano Tomasza Tomczyka.

Ślepsk Suwałki – Siatkarz Wieluń 0:3
(23:25, 24:26, 22:25)