Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Agnieszka Kosmatka: Jak zwykle decydowała zagrywka

Agnieszka Kosmatka: Jak zwykle decydowała zagrywka

Siatkarki PTPS Piła po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonały na własnym parkiecie Pałac Bydgoszcz 3:2. W dramatycznym tie-breaku ekipie gospodarzy "pomógł" trener rywalek, który otrzymał od sędziów żółtą kartkę.

Była ona efektem protestów szkoleniowca Pałacu po wcześniejszej akcji pilanek. Rafał Gąsior sugerował, że zawodniczki gospodarzy, zdobywając punkt na 13:12 popełniły błąd dotknięcia siatki. Nerwowe zachowanie opiekuna zespołu gości nie spodobało się arbitrom, którzy ukarali go żółtą kartką, a ekipie PTPS przyznali dodatkowe „oczko”. – To chyba klątwa trenera Piotra Makowskiego, który w spotkaniach z nami tak samo podcinał skrzydła dziewczynom z Bydgoszczy. Teraz nie wytrzymał Gąsior i w dużej mierze przez tę kartkę jego zespoł przegrał – komentowała kapitan PTPS, Agnieszka Kosmatka.

Wcześniej spotkanie miało różne oblicza. Dwie pierwsze odsłony zakończyły się wysokimi zwycięstwami każdej z drużyn. – Jak zwykle decydowała zagrywka. W pierwszym secie była kanonada ze strony Bydgoszczy. W drugim odwróciło się na naszą korzyść i do tego dziewczyny fajnie ustawiały blok – oceniała Kosmatka, która tym razem sporą część spotkania oglądała zza boiska. Już w pierwszej partii zmieniła ją Natalia Krawulska i jak się okazało, był to bardzo dobry ruch trenera Mirosława Zawieracza. 23-letnia siatkarka udanie kończyła bowiem wiele ataków i w pełni zasłużyła na przyznany jej poźniej tytuł MVP meczu.

– To był dla nas bardzo ważny mecz. Przegrałyśmy dwa ostatnie spotkania i chciałyśmy przerwać tę passę. Popełniałyśmy błędy, ale ostatecznie wyszłyśmy obronną ręką i mamy dwa punkty – cieszyła się po spotkaniu Krawulska.

źródło: wielkopolskisport.pl