Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adrian Hunek: Mogło wyglądać zupełnie inaczej

Adrian Hunek: Mogło wyglądać zupełnie inaczej

fot. archiwum

Gdybyśmy wygrali dwa pierwsze sety i prowadzili 2:0, to mecz mógłby wyglądać zupełnie inaczej. Mimo wszystko należy się cieszyć, że nasza gra wygląda coraz lepiej - ocenia mecz z Zaksą w rozmowie z PlusLigą Adrian Hunek, środkowy z Częstochowy.

Mecz z ZAKSĄ przegraliście 1:3, ale mimo to postawiliście przeciwnikowi trudne warunki do gry. Być może gdyby nie błędy w końcówce pierwszego i drugiego seta spotkanie zakończyłoby się innym wynikiem.

Adrian Hunek: – W jakimś stopniu dwa pierwsze sety zadecydowały o wyniku końcowym i wpłynęły na przebieg całego spotkania. Gdybyśmy to my wygrali dwa pierwsze sety i prowadzili 2:0, to mecz mógłby wyglądać zupełnie inaczej. Mimo wszystko należy się cieszyć, że nasza gra wygląda coraz lepiej. Myślę, że potrzebujemy jeszcze trochę czasu i przyjdzie moment, że zaczniemy w końcu wygrywać.

Gdy zagrywaliście mocniejszą zagrywkę, to Paweł Zagumny musiał się trochę nabiegać po boisku, aby wystawić piłkę. Czy w tych decydujących momentach nie zabrakło właśnie takiej konsekwentnej zagrywki?– Zgadza się, bo zagrywką wygrywa się mecze. Jeżeli przeciwnik jest odrzucony od siatki, wtedy lepiej funkcjonuje blok i obrona. To są elementy kluczowe do zwyciężania z takim zespołem jak ZAKSA.

A jak ty czułeś się na boisku, bo przecież pojawiłeś się w połowie spotkania. To chyba nie jest takie proste wejść na parkiet z kwadratu dla rezerwowych?

– Nie jest łatwo wejść na boisko z kwadratu dla rezerwowych, to prawda. Jednak my tworzymy zespół, jesteśmy tutaj w dwunastkę i każdy w każdym momencie meczu musi być gotowy do gry. Więcej musi wejść na boisko i dać z siebie sto procent. Wcześniej oczywiście otrzymuje informacje od trener, aby móc się trochę dogrzać. Taka sytuacja, że wchodzi się w trakcie meczu jest w jakimś stopniu mniej przyjemna, niż gra się od samego początku, ale szybko trzeba się skoncentrować i grać najlepiej jak się potrafi.

W czwartek przed wami kolejny mecz, tym razem rewanż z Halkbank Ankarą. Zadanie macie bardzo trudne, mało że musicie wygrać jeden mecz to jeszcze rozstrzygnąć złotego seta na swoją korzyść, aby awansować dalej w Pucharze CEV.

– To nie będzie łatwy pojedynek. W Ankarze nie zagraliśmy dobrego spotkania, może dlatego też wynik 3:0 dla gospodarzy. Myślę, że kiedy podejdziemy do meczu mocno skoncentrowani , nie będziemy popełniać błędów to jesteśmy w stanie wygrać.

* Autor tekstu: Katarzyna Porębska (PlusLiga.pl)
** Więcej przeczytasz w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved