Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Siergiej Owczynnikow nowym selekcjonerem Sbornej

Siergiej Owczynnikow nowym selekcjonerem Sbornej

fot. archiwum

Po rezygnacji z dotychczas zajmowanej funkcji przez Władmiria Kuzjutkina nowym szkoleniowcem żeńskiej reprezentacji Rosji został Siergiej Owczynnikow. W 2009 roku Owczynnikow był asystentem Kuzjutkina, ostatnio prowadził Dynamo Krasnodar.

42-letni Siergiej Owczynnikow został nowym szkoleniowcem reprezentacji Rosji kobiet. Szkoleniowiec Dynama Krasnodar miał już do czynienia ze Sborną dwa lata temu, kiedy był asystentem Władimira Kuzjutkina. Teraz po rezygnacji z pracy tego ostatniego to Owczynnikow przejął jego zadania i poprowadzi Sborną w listopadowym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich.

W tych okolicznościach na moją decyzję miała wpływ presja czasu – przyznał Siergiej Owczynnikow. – Dostałem propozycję z federacji narodowej i niemal natychmiast ją zaakceptowałem.

Pierwszym zadaniem nowego selekcjonera będzie uzupełnienie listy powołanych zawodniczek na rozpoczynający się 9 listopada w Kaliningradzie turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. Wprawdzie sztab Kuzjutkina wysłał do klubów 13 powołań, jednak wśród tych zawodniczej jest tylko jedna libero. Owczynnikow musi również rozwiązać problem rozgrywających, bowiem na zgrupowanie przyjadą trzy zawodniczki występujące na tej pozycji. 

źródło: inf. własna, sport-express.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved