Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Gdańszczanie bliscy „ugrania” seta w Rzeszowie

PlusLiga: Gdańszczanie bliscy „ugrania” seta w Rzeszowie

W starciu Resovii Rzeszów z beniaminkiem z Gdańska przez dwa pierwsze sety warunki na parkiecie twardo dyktowali podopieczni Andrzeja Kowala. W trzeciej odsłonie ekipa Trefla poczęła stawiać opór, jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachowali rzeszowianie.

Początek spotkania miał bardzo wyrównany przebieg i na pierwszą przerwę techniczną zespoły zeszły przy jednopunktowym prowadzeniu gospodarzy. Tuż po niej rzeszowianie przejęli inicjatywę na boisku. Po ataku Mateusza Miki, zwiększającym dystans rzeszowian do czterech oczek, trener Ryś poprosił o czas (14:10). Dwa bloki Perłowskiego na Augustynie sprawiły, że na tablicy widniał wynik 18:12. W kolejnej akcji Augustyn zdołał się przebić przez blok swojego rywala, lecz miejscowi obronili piłkę, po czym kontrę skończył Grozer. Ryś przywołał swoją drużynę po raz drugi, a po przerwie atakujący Resovii popisał się blokiem na fińskim przyjmującym Trefla – Mattim Hietanienie. Sztuka ta udała się Niemcowi chwilę potem po raz drugi i Resovia prowadziła już 23:13, ostatecznie zwyciężając w pierwszym secie po zepsutej zagrywce Łomacza 25:14.

Kolejną partię lepiej zaczęli gospodarze. As Miki oraz kontra Grozera sprawiły, że miejscowi wypracowali trzy punkty przewagi, która utrzymała się do pierwszej przerwy technicznej (8:5). Trefl nie był w stanie w żaden sposób przeciwstawić się miejscowym, w szeregach których prym wiedli przede wszystkim Grozer i Mika. Po jednym z ataków młodego przyjmującego z Rzeszowa oraz ataku ze środka, mniej widocznego w tym dniu, Piotra Nowakowskiego było 21:16. Chwilę później Mika popisał się asem serwisowym, a Lotman zablokował Oivanena. W rezultacie set zakończył się zwycięstwem Resovii 25:16, a ostatni punkt zdobył nie kto inny jak Mateusz Mika, posyłając kolejnego już asa serwisowego.

Trzeci set tym razem rozpoczął się po myśli przyjezdnych. Po bloku Vdovina na Lotmanie goście prowadzili 5:3. „Pasiaki" zdołały wyrównać i objąć prowadzenie już na pierwszej przerwie technicznej. Chwilę później to jednak goście z Trójmiasta wysunęli się na dwupunktowe prowadzenie, kiedy w aut zaatakował Mika. Cała akcja „przyozdobiona" była znakomitą obroną Paula Lotmana, który wręcz „wygarnął" piłkę z czternastego metra. Podrażnieni gładką porażką w dwóch pierwszych setach goście w końcu stawili opór i po kilku udanych akcjach prowadzili już 18:14. O pierwszy czas w spotkaniu poprosił Andrzej Kowal, a po nim akcję z prawego skrzydła skończył Lotman. W następnej akcji udanym atakiem popisał się Perłowski, następnie piłkę w aut posłał Mikko Oivanen i tym razem trener Grzegorz Ryś przywołał swoją drużynę (18:17). Resovia wyrównała po bloku Nowakowskiego, lecz chwilę potem Trefl ponownie objął prowadzenie po ataku Oivanena (21:19). Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, bowiem po bloku Tichacka na Wołoszu ponownie doszło do wyrównania. Dopiero końcówka trzeciej partii zdołała ożywić trybuny rzeszowskiej hali „Podpromie". Niesieni dopingiem rzeszowianie po raz kolejny wyszli na prowadzenie i o czas poprosił Grzegorz Ryś (23:22). Po czasie zagrywkę zepsuł Mateusz Mika. Ten sam błąd popełnił Mikko Oivanen i Resovia miała pierwszą piłkę setową. Fiński atakujący odkupił po części swoje winy, doprowadzając do wyrównania 24:24, lecz na więcej przyjezdnych nie było już stać w tym meczu. Dwa kolejne ataki skończył Grozer i mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Resovii Rzeszów (26:24).

Statuetkę dla najlepszego zawodnika spotkania przyznano rozgrywającemu Resovii, Lukášowi Ticháčkowi .

Resovia Rzeszów – Trefl Gdańsk 3:0
(25:14, 25:16, 26:24)

Resovia Rzeszów: Lotman (7), Nowakowski (8), Tichacek (3), Grozer (19), Perłowski (7), Mika (12), Ignaczak (libero) oraz Grzyb
Trefl Gdańsk: Hietanen (7), Łomacz, Oivanen (14), Wdowin (3), Świrydowicz (4), Augustyn (5), Kaczmarek (libero) oraz Szczurek, Wilk (1) i Wołosz (3)