Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Gedania pokonała Piasta bez straty seta

II liga K: Gedania pokonała Piasta bez straty seta

W meczu 6 kolejki II ligi kobiet AWFiS Gedania Gdańsk pokonała SSPS Piast Szczecin. Gdańszczanki wygrały u siebie bez straty seta.Mecz zapowiadał się ciekawie i na pewno nie rozczarował fanów siatkówki, którzy przybyli do hali Gedanii.

Gospodynie rozpoczęły spotkanie od mocnego uderzenia. Po czterech pierwszych akcjach gedanistki prowadziły 4:0 a do stanu 6:4 rywalkom udało się zdobyć tylko jeden punkt po własnej, dobrze przeprowadzonej akcji. Pozostałe były wynikiem nieudanych zagrywek siatkarek Gedanii. Zawodniczki Piasta szybko wzięły się za odrabianie strat. Po poprawie przyjęcia zagrywki udało im się dojść drużynę z Gdańska na 9:8. Na szczęście dla kibiców zawodniczki Pawła Kramka i Piotra Grabana bardzo dobrze spisywały się w grze obronnej. Sporo punktów udało się zdobyć po wyprowadzeniu skutecznych kontrataków. W drugiej części seta przewaga Gedanii zaczynała się rysować coraz wyraźniej. Przy stanie 18:14 piłka wybroniona przez gdańską libero wpadła bezpośrednio w pole rywalek. Mało błędów własnych i punktowe kontrataki pozwoliły utrzymać przewagę do końca seta i wygrać go do 25:17.

Przebieg drugiego seta w jego początkowej fazie były identyczny jak pierwszego. Z tą jednak różnicą, że tym razem to siatkarki ze Szczecina rozpoczęły od prowadzenia 4:0. Siatkarki AWFiS Gedanii Gdańsk mocno pogubiły się w przyjęciu zagrywki i do stanu 7:2 udało im się zdobywać punkty jedynie po zepsutych zagrywkach rywalek. W tym momencie trener Kramek poprosił o czas dla swojego zespołu, co wpłynęło korzystnie na dalszą grę drużyny. Kiedy na zagrywce znalazła się Alicja Wójcik, pomogła swoim koleżankom w zdobyciu sześciu punktów z rzędu. Szczecinianki miały spore trudności z przyjęciem jej zagrywki i problem z wykonaniem skutecznych ataków. Do stanu 14:14 gra bardzo się wyrównała i żaden z zespołów nie potrafił wyrobić sobie znaczącej przewagi. Następnie po dobrym ataku z krótkiej i skutecznym bloku  zawodniczkom Gedanii udało się uciec na dwa punkty i przy wykorzystaniu kilku błędów rywalek zwyciężyć w secie 25:21.

Set trzeci na początku układał się po myśli gedanistek. Po dobrych zagrywkach Magdy Lenz i skutecznej grze blokiem gdańszczanki prowadziły już 10:5. Pojawił się jednak problem z kończeniem ataków, a rywalki poprawiły grę w obronie i zdobywały punkty po kontrach. W końcu udało im się doprowadzić do stanu 13:13. Dalsza gra toczona była punkt za punkt. Przy stanie 19:18 dla Gedanii siatkarki Piasta pomyliły się na zagrywce, a chwilę po przerwie dla odpoczynku dla tej drużyny Justyna Łukasik zdobyła punkt asem serwisowym. Siatkarki AWFiS Gedanii Gdańsk już do końca nie dały sobie wyrwać zwycięstwa i wygrały w secie 25:21.

AWFiS Gedania Gdańsk – SSPS Piast Szczecin 3:0
(25:17, 25:21, 25:21)