Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Francesca Piccinini zrezygnowała z gry w kadrze

Francesca Piccinini zrezygnowała z gry w kadrze

fot. archiwum

Ikona włoskiej siatkówki, Francesca Piccinini, tymczasowo zrezygnowała z gry w kadrze. Swą decyzję umotywowała wyczerpaniem i faktem, iż nie byłaby w stanie odpowiednio pomóc koleżankom z drużyny podczas nadchodzącego Pucharu Świata.

Francesca Piccinini, na zaledwie pół miesiąca przed rozpoczęciem Pucharu Świata, zrezygnowała z gry w reprezentacji Włoch. – Jestem wyczerpana, zmęczona, nie mogę pracować i trenować na takim poziomie, na jakim bym chciała. Nie wierzę też, że w tak długim i wyczerpującym turnieju, jakim jest Puchar Świata, byłabym w tej chwili w stanie naprawdę pomóc drużynie – wytłumaczyła motywy swojej decyzji Piccinini. Przeprowadziłam poważną rozmowę z trenerem Barbolinim i prezesem związku, w której powiedziałam im, że nie czuję się na siłach by w pełni zaangażować się w treningi. Udział w igrzyskach olimpijskich jest moim marzeniem i celem, ale na chwilę obecną nie jestem w stanie dać z siebie wszystkiego by pomóc reprezentacji uzyskać kwalifikację olimpijską – zakończyła włoska przyjmująca.

Decyzję Piccinini skomentował trener reprezentacji Włoch, Massimo Barbolini.Myślę, iż postawa Francesci nie jest nie do przyjęcia. W drużynie narodowej powinni grać ci, którzy mogą dać z siebie wszystko, by pomóc jej osiągać sukcesy i mogą to zrobić w określonym czasie. Mam nadzieję, że nie odczujemy nieobecności Piccinini, mimo iż trafiliśmy do silnej grupy. Póki ja jestem trenerem w reprezentacji będą grały tylko te zawodniczki, które będą tego chciały. Gra w drużynie narodowej nie jest i nie będzie obowiązkowa – zakończył sprawę przyjmującej Foppapedretti i reprezentacji Włoch trener Barbolini.

Massimo Barbolini uważa, iż istnieje sześć, siedem zespołów, grających na podobnym poziomie, które stać na uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej w Pucharze Świata. – O krok przed nami są na pewno Brazylijki i Amerykanki a na naszym poziomie – Japonki oraz Chinki. W Japonii zagramy jeszcze mecz towarzyski, by odpowiednio się zaaklimatyzować, myślę, że jeśli rozpoczniemy dobrze turniej to mamy duże szanse by stanąć na podium. Do każdego spotkania musimy jednak podejść skoncentrowani, gdyż każde będzie równie ważne. Z Pucharu Świata chcemy przywieźć medal, by zatrzeć gorzki smak porażki, jaką ponieśliśmy na mistrzostwach Europy. Jeżeli wyeliminujemy błędy, które tam popełnialiśmy, to będzie nas na to stać – obiecał Barbolini.źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved