Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Władimir Kuzjutkin zrezygnował z pracy ze Sborną

Władimir Kuzjutkin zrezygnował z pracy ze Sborną

fot. archiwum

Trener żeńskiej reprezentacji Rosji, Władimir Kuzjutkin, zrezygnował ze swojej posady. Oficjalnie nie została z nim przedłużona umowa. Być może już dziś poznamy nazwisko nowego selekcjonera, który poprowadzi „Sborną" w kwalifikacjach olimpijskich.

Reprezentacja Rosji siatkarek pod wodzą Władimira Kuzjutkina zdobył złoty medal mistrzostw świata w 2010 roku oraz srebro rok wcześniej w rozgrywkach Grand Prix. Na ostatnich mistrzostwach Europy Rosjanki zajęły dopiero szóste miejsce, co spowodowało, że zabraknie ich w Pucharze Świata. Dlatego też Rosjanki muszą walczyć o awans olimpijski w turnieju kontynentalnym w listopadzie. W Kaliningradzie gościć będą Belgię, Słowację, Hiszpanię, Rumunię i Austrię. W tym turnieju poprowadzi ich już zupełnie inny szkoleniowiec.

Nie ukrywam, że marzeniem każdego trenera jest wystąpić na igrzyskach olimpijskich. Reprezentacja Rosji nie jest jednak miejscem na zaspokajanie własnych ambicji – powiedział Władimir Kuzjutkin po ogłoszeniu swojej rezygnacji. – Po rozważeniu wszystkich „za" i „przeciw" postanowiłem odejść – tak będzie lepiej dla wszystkich. W 2009 roku obejmowałem rozbitą kadrę, teraz może ona w optymalnym składzie nawet wygrać igrzyska, nikt nie powinien mieć więc do mnie pretensji – mówi były już szkoleniowiec reprezentacji Rosji.

Mój kontrakt wygasał dzień po naszej porażce w ćwierćfinale mistrzostw europy z Turcją. Po tym meczu powiedziałem dziewczynom, e to prawdopodobnie nasz ostatni wspólny mecz. W rozmowie z prezesem rosyjskiej federacji doszliśmy do takiego samego wniosku, doskonale się rozumiemy. Muszę też myśleć o swoim zdrowiu, a przy takim trybie pracy nie jest to łatwe. Mówiąc szczerze, po prostu jestem już zmęczony – kończy Kuzjutkin. 

źródło: inf. własna, sport-express.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved