Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Kto będzie górą w hicie kolejki?

PlusLiga Kobiet: Kto będzie górą w hicie kolejki?

fot. archiwum

Trzy zwycięstwa w trzech meczach - takim bilansem mogą poszczycić się zawodniczki Dąbrowy Górniczej. Kolejne spotkanie rozegrają w sobotę i to z nie byle jakim rywalem. Po drugiej stronie siatki staną bowiem mistrzynie Polski - zawodniczki z Muszyny.

Dąbrowianki, jako jedyny zespół w lidze, nie doznał jeszcze porażki. Zwycięstwa z Pałacem Bydgoszcz, Stalą Mielec i AZS-em Białystok z pewnością podniosły morale podopiecznych Waldemara Kawki. Jednak to najbliższy mecz pokaże, jak daleko może zajść w tym sezonie zespół z Dąbrowy Górniczej. W zeszłym sezonie to zawodniczki z Muszyny dwukrotnie wygrywały (3:1 oraz 3:2). Mimo to nie są poza zasięgiem ekipy z Zagłębia. Goście są na fali wznoszącej, wygrywają mecz za meczem. Dodatkowo na ich korzyść przemawia fakt, że mają w swoim składzie dwie eks-Muszynianki: Izabelę Żebrowską i Elżbietę Skowrońską. Obie mają już na koncie po jednej statuetce MVP. Mają zadbać nie tylko o zdobywanie kolejnych punktów dla Tauronu, ale także z pewnością podzielą się swoją wiedzą na temat byłych koleżanek.

Z kolei ekipa z Muszyny skazywana jest przez fachowców na sukces. I to nie tylko w tym meczu, ale w całej lidze. O sile ataku w zespole stanowi Holenderka Debby Stam-Pilon, Anna Werblińska oraz Joanna Kaczor. Wszystkie są reprezentantkami swoich krajów. Dodatkowo za rozegranie odpowiedzialna jest kolejna reprezentantka, Milena Radecka. Kiedy dołożymy do tego blok Agnieszki Bednarek-Kaszy i Katarzyny Gajgał, to trudno się z ekspertami nie zgodzić. Drużyna prowadzona przez Bogdana Serwińskiego aż kipi od siatkarek światowego formatu. W tym sezonie na trzy rozegrane spotkania wygrały dwa. Przegrały, dosyć niespodziewanie, z PTPS-em Piła. Ale za to zwyciężyły inne pretendentki do tytułu: Atom Tref Sopot i BKS Aluprof Bielsko-Biała.

W obozach obu drużyn panuje mobilizacja, zespoły są w coraz wyższej formie. Mimo, iż w roli faworyta stawiane są „Mineralne" pewne jest, że Dąbrowa Górnicza będzie walczyć. Dąbrowianki nabrały apetytu po trzech zwycięstwach z rzędu i będą chciały kontynuować dobrą passę. Z kolei siatkarki obrończynie tytułu postarają się udowodnić, że porażka z Piłą to tylko małe potknięcie na początku sezonu. I że będą groźne nie tylko w Pluslidze Kobiet, ale także podczas zbliżającej się wielkimi krokami Lidze Mistrzyń. Zapowiada się więc ciekawe widowisko, podczas którego na pewno nie zabraknie emocji. Nie bez powodu nazywane jest hitem kolejki. Początek rywalizacji o godz. 17.00.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved