Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Metodi Ananiew: Na pewno potrafimy grać lepiej

Metodi Ananiew: Na pewno potrafimy grać lepiej

fot. archiwum

Bułgar Metodi Anianiev w Polce przebywa od kilku tygodni. - Muszę przyznać, że początek był trudny i dopiero teraz mogę stwierdzić, że jest dobrze - mówi reprezentant Bułgarii, który ma wspomóc w PlusLidze AZS Olsztyn.

Metodi, jak się czujesz po kilku tygodniach spędzonych w Polsce?

Metodi Ananiev: Naprawdę dobrze. Dopiero teraz mogę to stwierdzić. Muszę przyznać, że początek był trudny. Głównie przez to, że mieliśmy dużo treningów i nie miałem chwili na odpoczynek po powrocie z reprezentacji. Ale już wiem, że będzie naprawdę dobrze.

A jak odnalazłeś się w zespole?



Super. Zespół ma duży potencjał. Musimy tylko lepiej się ze sobą zgrać, a do tego potrzeba treningów. Gdy się lepiej poznamy to może być ciekawie z naszym zespołem. Poza tym, ja tu jestem dopiero trzeci tydzień. Mogę powiedzieć, że na pewno potrafimy grać lepiej.

W tym krótkim czasie zdążyłeś już zagrać mecz z Resovią, AZS Częstochowa, Warszawą, Delectą Bydgoszcz. Który z tych rywali był najtrudniejszy, a który najłatwiejszy?

Nie mogę powiedzieć o żadnym z tych zespołów, że grało się z nim łatwo czy trudno. Wszystkie drużyny zagrały dobrze, ale na jakim poziomie – to już zależało tylko od nas.

Kiedy do gry wróci Igor Yudin i dołączy pozyskany niedawno Łukasz Kadziewicz to pole manewru będzie jeszcze większe i wtedy możemy oczekiwać, że AZS włączy się do walki o środkową część tabeli?

Tak, bez wątpienia. Mam taką nadzieję, że skończymy sezon, który na dobrą sprawę jeszcze się nie zaczął (śmiech) z jak najlepszym wynikiem.

Jak wskazuje wynik meczu z Delectą Bydgoszcz (2:3, przyp.red.) spotkanie nie należało do najłatwiejszych. Można się spodziewać, że teraz przed wami tylko tak ciężkie rywalizacje…

Mecz z Delectą Bydgoszcz był naprawdę trudny. Zagraliśmy dwuipółgodzinne spotkanie. Przegraliśmy, ale na parkiecie zostawiliśmy całych siebie. Popełniliśmy prawie trzydzieści błędów własnych – o trzydzieści za dużo . Musimy to poprawić. Popracujemy nad tym na treningu i wierzę, że AZS będzie grał lepiej. Teraz jedziemy do Jastrzębia Zdroju i nie będzie łatwo. Ale jeśli tylko zagramy na swoim dobrym poziomie to jesteśmy w stanie przywieźć do Olsztyna jakieś punkty.

Rozmawiała: Marta Panasiuk

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved