Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Makowski: Nieważne, jak się zaczyna, ważne jak się kończy

Piotr Makowski: Nieważne, jak się zaczyna, ważne jak się kończy

fot. Maciej Dąbrowski

- Obaj przeszli szczegółowe badania lekarskie. Na razie trenują indywidualnie. Trudno powiedzieć, czy zagrają w piątek z Fartem - mówi trener Delecty Bydgoszcz Piotr Makowski o zdrowiu Stephana Antigi i Wojciecha Gradowskiego.

Po trzech zwycięstwach jest pan na ustach wszystkich fachowców. Jakby nie patrzeć, Delecta znalazła się w czołówce PlusLigi…

Piotr Makowski:Nieważne, jak się zaczyna, ważne jak się kończy. Przed nami bardzo trudny sezon i wszyscy doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Zamykający tabelę Trefl Gdańsk poniósł cztery porażki, lecz gdy się spojrzy, kogo miał za rywali (m.in. Skrę, ZAKSĘ i Jastrzębski Węgiel – dop. red.), to każdy mógłby się znaleźć na jego miejscu. Gdyby Trefl miał układ spotkań podobny do naszego, to wcale nie musiałby spaść tak nisko. Zależy, jak się na to wszystko spojrzy.

W czwartek wyjeżdżacie na piątkowy pojedynek z Fartem, a później, we wtorek, będziecie gościć w „Łuczniczce" klubowego wicemistrza świata, Jastrzębski Węgiel. Czy ten mecz będzie prawdziwym sprawdzianem waszej formy?Myślę, że sprawdzian mamy już za sobą. Składy Olsztyna, Gdańska i nasz są bardzo porównywalne. Z drugiej strony, nikt nie może mówić, że z Delectą jest tak świetnie, ponieważ wiemy, czego nam jeszcze brakuje, jak ciężko musimy pracować. Spotykają nas problemy kadrowe i musimy sobie radzić obojętnie w jakim wychodzimy składzie.

A czy w najbliższym czasie możemy spodziewać się powołań siatkarzy Delecty do reprezentacji?

To już pytanie nie do mnie. Przy braku polskich atakujących, być może szansę otrzyma w przyszłości Dawid Konarski, lecz kadra na zbliżający się Puchar Świata została już ustalona. Na razie są bardziej doświadczeni gracze od niego. Konarski musi poczekać, a my na pewno będziemy chcieli mu w karierze pomóc. Jeśli ktoś jest reprezentantem, to znaczy, że jest bardzo dobry i także w klubie powinien grać bardzo dobrze. Posiadanie takiego gracza w ligowych potyczkach uważam za wielki atut.

Cały wywiad w Expressie Bydgoskim

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved