Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Marcin Kryś: Chciałem spróbować czegoś nowego

Marcin Kryś: Chciałem spróbować czegoś nowego

fot. archiwum

- Klub SK Chemes Humenne to czołowy klub na Słowacji, wszystko jest tutaj bardzo profesjonalnie poukładane, niczego mu nie brakuje. Jestem bardzo zadowolony z organizacji tego klubu i z tego co tu zastałem - mówi Marcin Kryś.

Od nowego sezonu przeniosłeś się na Słowację. Czy siatkówka jest tam popularna?

Tak, przeniosłem się na Słowację. Chciałem spróbować czegoś nowego, sprawdzić się w innej lidze, w Europie. Siatkówka nie jest tu tak popularna jak w Polsce, jednak z roku na rok zainteresowanie rośnie m.in. przez to, że w tym roku reprezentacja Słowacji wygrała Ligę Europejską, a także o mały włos nie zakwalifikowali się do Ligi Światowej.

Zaaklimatyzowałeś się już w nowym mieście i w klubie?Jestem tu od początku sierpnia i przez te niecałe trzy miesiące zdążyłem się zaaklimatyzować. Poznałem miasto, a także drużynę. Myślę, że coraz lepiej się rozumiemy, ponieważ coraz więcej mówię po słowacku. Cieszę się, że już dołączyła do mnie żona z synem.

Jak oceniasz organizację klubu?

Klub SK Chemes Humenne to czołowy klub na Słowacji, wszystko jest tutaj bardzo profesjonalnie poukładane, niczego mu nie brakuje. Jestem bardzo zadowolony z organizacji tego klubu i z tego co tu zastałem.

Czy treningi różnią się od tych, do których byłeś dotychczas przyzwyczajony?

Jeśli chodzi o trening, na pewno wiele rzeczy jest podobnych. Trener duży nacisk kładzie na technikę, podchodzi do każdego indywidualnie. Bardzo odpowiada mi to, że dużo jest treningów poświęconych przyjęciu zagrywki i gry w systemie blok – obrona.

Rozgrywki twojej obecnej ligi różnią się od rozgrywek ligi polskiej?

Na pewno największą różnicą w rozgrywkach jest to, że nasz klub zaczyna grać ekstraligę słowacką dopiero na początku stycznia, gdyż aktualnie bierzemy udział w rozgrywkach ligi MEVZA. W styczniu wchodzimy do etapu, gdzie gramy o miejsce, które zajmiemy przed play-off.

Jak radzi w nich sobie twoja drużyna? Jakie macie cele na ten sezon?

– Naszym głównym celem jest zdobycie mistrzostwa i pucharu Słowacji. W lidze MEVZA, w której teraz gramy naszym celem jest wejście do Play Off. Jak na razie początek jest obiecujący. Mamy na swoim koncie dwa wygrane mecze z Mladost Zagrzeb i hotVolley Wiedeń, ale czeka nas jeszcze wiele meczów.

Gracie również w europejskich pucharach….

Tak, oprócz tych rozgrywek, które wymieniłem, gramy również w Challenge Cup. Trafiliśmy na bardzo trudnego przeciwnika jakim jest drużyna z Francji – Rennes Volley 35. Na pewno będziemy chcieli zaprezentować się jak najlepiej na tle tej drużyny i powalczyć o zwycięstwo.

Czy chciałbyś w ramach tych rozgrywek spotkać się z jakimś polskim zespołem?

W tych rozgrywkach chciałbym rozegrać jak najwięcej meczów i zajść jak najdalej. Cieszyłbym się, gdybyśmy napotkali jakąś drużynę z Polski, to byłaby okazja przyjechać do kraju, spotkać się z rodziną, znajomymi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved