Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM, gr. F: Pewne zwycięstwo Skry na inaugurację Ligi Mistrzów

LM, gr. F: Pewne zwycięstwo Skry na inaugurację Ligi Mistrzów

Trzech setów potrzebowali podopieczni Jacka Nawrockiego, aby odnieść  zwycięstwo na inaugurację tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Pierwszą pokonaną przeszkodą przez "bełchatowski walec" była czarnogórska ekipa Budvanska Rivijera Budva.

Spotkanie niespodziewanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy. Bełchatowianie grali nerwowo popełniając sporo błędów własnych, które przy dobrej grze w ataku Vojina Cacicia pozwoliły ekipie z Czarnogóry odskoczyć nawet na 5 punktów (13:8). Po chwili w polu zagrywki Skry pojawił się Marcin Możdżonek, który swoimi serwisami mocno utrudnił grę gospodarzom. Dzięki temu goście zdobyli aż 8 punktów z rzędu (od 13:8 do 13:16) i wyszli na prowadzenie. Świetnie zaczął funkcjonować blok Skry, szczególnie dobrze element ten wyglądał w wykonaniu Daniela Plińskiego. Bełchatowianie przy serwisie Mariusza Wlazłego zaliczyli kolejną małą serię punktową i po asie Mariusza i dwóch udanych atakach Bartosza Kurka odskoczyli już na 5 oczek (14:19). Do końca seta gospodarze w żaden sposób nie byli w stanie zagrozić rywalom, których gra z akcji na akcję wyglądała coraz lepiej. Ostatecznie premierową odsłonę blokiem i skutecznym atakiem zakończył Bartosz Kurek (21:25).

Od pierwszych piłek drugiej partii gra toczyła się pod wyraźne dyktando faworytów z Bełchatowa. Kolejne ataki kończyli Bartosz Kurek i Mariusz Wlazły, w bloku znów zabłysnął Daniel Pliński, a dwoma dobrymi i co najważniejsze punktowymi manewrami przy siatce popisał się Miguel Falasca i na pierwszą przerwę techniczną bełchatowianie schodzili z 3 oczkami przewagi (5:8). Imponująca w dzisiejszym meczu forma Skry w bloku (kolejne punkty tym razem Marcina Możdżonka-2 i Michała Winiarskiego–1) pozwoliły stopniowo powiększać różnicę między zespołami (9:14). Po kolejnym asie serwisowym Mariusza Wlazłego przewaga była już bardzo wysoka (11:18). Gospodarze kompletnie nie potrafili znaleźć sposobu na przeciwników i przebicie się w ataku przez szczelną ścianę jaką postawili bełchatowianie. Wydawało się, że podopieczni trenera Veselina Vukovicia tracą wiarę w pokonanie faworyzowanej Skry. Do końca seta obraz gry się nie zmienił, a partię zakończył punktowym serwisem dobrze dysponowany w tym elemencie Marcin Możdżonek .

Początek trzeciej odsłony mógł wlać trochę nadziei w serca zawodników z Budvy, którzy po dobrych atakach Ivana Raicia i Vojina Cacicia objęli dwupunktowe prowadzenie (8:6). Doświadczeni bełchatowianie bez żadnych problemów doprowadzili do wyrównania (11:11), a po skutecznych zbiciach Bartka Kurka i asach wprowadzonego za Miguela Falascę Pawła Woickiego oraz Michała Winiarskiego zbudowali trzypunktową przewagę (13:16). Jacek Nawrocki zdecydował się na kilka zmian i na parkiecie zameldowali się Konstantin Cupković oraz Aleksandar Atanasijević, którzy zastąpili Bartosza Kurka i Mariusza Wlazłego . Tymczasem gospodarze zdobyli się na jeszcze jeden zryw. Błędy bełchatowian oraz blok Gojko Cuka i as serwisowy Vladimira Cedicia pozwoliły wyjść gospodarzom na minimalne prowadzenie (18:17). Wydawało się, że końcówka tej trzeciej partii może być nerwowa, ale znów pozytywnie zafunkcjonował blok Skry, a konkretnie Daniela Plińskiego oraz Michała Winiarskiego, i Skra znów wyszła na 3 oczka przewagi (19:22). Zawodnicy gospodarzy nie byli już w stanie powalczyć o wygranie choćby jednej partii i po skutecznym ataku Michała Winiarskiego, bełchatowianie zakończyli seta (22:25) i mogli się cieszyć z kompletu punktów zdobytych na inaugurację fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Budvanska Rivijera Budva – Skra Bełchatów 0:3
(21:25, 17:25, 22:25)