Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Izabela Żebrowska: W tym roku chcemy zdobyć medal

Izabela Żebrowska: W tym roku chcemy zdobyć medal

fot. archiwum

Siatkarki dąbrowskiego Tauronu MKS odprawiły z kwitkiem rywalki z Białegostoku. Zdobywając kolejne trzy punkty, pewniej rozsiadły się na fotelu lidera. - Założenia przedsezonowe postawiłyśmy sobie wysoko - przyznaje MVP meczu, Izabela Żebrowska.

Pani Izabelo gratuluję zwycięstwa za trzy punkty gratuluję tytułu najlepszej zawodniczki dzisiejszego spotkania. Zwyciężając dzisiaj w trzech setach, po trzech kolejkach nadal jesteście liderem PlusLigi Kobiet.

Izabela Żebrowska:Tak, jesteśmy liderkami, mamy za sobą kolejny zwycięski pojedynek.

Z perspektywy całego dzisiejszego spotkania, powiedzieć można, że zwycięstwo poza pierwszą partią łatwo nie przyszło.W drugiej i trzeciej partii dzisiejszego meczu, niestety popełniłyśmy więcej błędów własnych, w pierwszym secie tych błędów ustrzegłyśmy się i od początku uzyskałyśmy przewagę, którą powiększając dowiozłyśmy do końca.

W drugim i trzecim secie gra momentami była bardzo wyrównana, walczyłyście punkt za punkt. Prowadzenie raz po raz zmieniało się.

Powodem mocno wyrównanej gry były błędy własne naszej drużyny, szczególnie błędy na zagrywce. Nie zagrywałyśmy tak jak to było zaplanowane, traciłyśmy punkty bezpośrednio po nieudanie wprowadzonych piłkach do gry.

Po pierwszym przegranym secie białostoczanki poprawiły grę blokiem.

Drużyna z Białegostoku jest niewątpliwie bardzo wysokim zespołem. Bardzo ciężko atakuje się mając po drugiej stronie siatki takie wysokie zawodniczki, ale jak było widać dawałyśmy sobie radę z akademickim blokiem. Udawało nam się częściej od przeciwniczek umieszczać piłkę w parkiecie i wygrałyśmy całe spotkanie za trzy punkty bez straty seta.

Trzeci pojedynek ligowy i trzecie zwycięstwo. Cele w obecnym sezonie postawione pewnie bardzo wysoko.

Założenia przedsezonowe postawiłyśmy sobie wysoko, teraz już w trakcie sezonu można powiedzieć, że walczymy o najwyższe cele, będziemy chciały w tym roku „ugrać medal". Każdy zespół przystępując do rozgrywek ligowych walczy o przysłowiowe pudło.

W inauguracyjnej kolejce pretendent do medalu z Muszyny pogubił punkty z beniaminkiem w Pile, by w następnej odprawić z kwitkiem ubiegłoroczne wicemistrzynie.

W tym roku PlusLiga Kobiet będzie bardzo wyrównana, trzeba powiedzieć, że każdy zespół wzmocnił się, słabych zespołów w obecnym sezonie nie będzie. My wygrałyśmy trzeci mecz z rzędu i bardzo się cieszymy. Kolejne mecze, które są przed nami na pewno łatwe nie będą, powalczymy jednak o kolejne punkty. (Już w najbliższą sobotę dąbrowianki zmierzą się z mistrzyniami kraju w Muszynie, by w kolejną środę podjąć przed własną publicznością wicemistrzynie z Sopotu – przyp. red.)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved