Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Wisła bez problemow pokonała Pogoń Proszowice

II liga K: Wisła bez problemow pokonała Pogoń Proszowice

fot. archiwum

Siatkarki krakowskiej Wisły nie miały zbyt wielu problemów  pokonaniem w środę we własnej hali Pogoni Proszowice. Pewna wygrana podopiecznych trenera Lesława Kędryny pozwoliła im na awans na 5. miejsce w tabeli gr. 4 II ligi kobiet.

Zawodniczki Pogoni Proszowice jedynie w pierwszych akcjach prowadziły z Wisłą Kraków grę punkt za punkt (2:2). Sytuacja zmieniła się, kiedy w polu serwisowym pojawiła się Sandra Biernatek. Swoją zagrywką sprawiła ogromne problemy proszowiczankom, które nie potrafiły skonstruować akcji. Dodatkowo znakomicie na siatce spisywał się wiślaczki blok (Magda Jagodzińska i Sabina Rusinek ), a w ataku skutecznie grała Jagodzińska. W efekcie gospodynie wyszły na prowadzenie 16:8. Przeciwniczki momentami starały się nawiązać walkę stawiając na silną zagrywkę, jednak w tym elemencie, podobnie jak i w pozostałych, górą były krakowianki. Zawodniczki Pogoni miały problemy z komunikacją podczas obron, a w ataku nieco bojaźliwie jedynie plasowały piłkę. Wykorzystały to gospodynie, które trudnym serwisem narzucały swój styl gry. Po bloku Karoliny Surmy i Jagodzińskiej na Małgorzacie Żyle podopieczne trenera Lesława Kędryny cieszyć mogły się z wysokiej wygranej 25:13.

Nieco uśpione wysokim zwycięstwem, krakowianki rozpoczęły drugą odsłonę od błędów własnych. Wykorzystały to przyjezdne, które głównie dzięki dobrej grze w ataku Agnieszki Woźniak prowadziły grę punkt za punkt (7:7). Sytuacja zmieniła się, kiedy wiślaczki powróciły do trudnej zagrywki, a szybkimi wystawami rywalki zaczęła zaskakiwać przeciwniczki Adrianna Szady. Zupełnie pogubione siatkarki Pogoni były jedynie w stanie czekać na błędy przeciwnika. A tych krakowianki popełniały sporo, w efekcie czego, po ataku Klaudii Janoty w antenkę, Proszowice przegrywały „tylko" 14:17. W końcówce podopieczne trenera Kędryny zdołały uspokoić grę i powiększyć jeszcze przewagę. Po ataku Biernatek partia zakończyła się wynikiem 25:18.

Także trzecia odsłona rozpoczęła się od wyrównanej gry i po pierwszych akcjach, w których to siatkarki Pogoni były górą (4:2), można było mieć nadzieję na bardziej wyrównanego seta. Ponownie jednak krakowianki przypomniały o swoim atucie, czyli zagrywce. Rusinek serwisem sprawiła ogromne problemy rywalkom, co na siatce wykorzystała znakomicie spisująca się Surma, to blokując, to kończąc ataki. W efekcie gospodynie zdobyły 5 punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie 8:5. Przez krótki okres drużyny toczyły walkę punkt za punkt. Duża w tym zasługa samych gospodyń, które po błędach własnych oddawały rywalkom punkty oraz dzięki skutecznej grze Woźniak, która w ataku dwoiła się i troiła. Na niewiele jednak to się zdało, bowiem krakowianki znacznie lepiej organizowały swoją grę, a Szady miała ten komfort, że wszystkie jej koleżanki w ataku popisywały się wysoką skutecznością (19:13 po ataku Jagodzińskiej). Seta, a tym samym całe spotkanie, zakończyły dwa błędy proszowiczanek, kiedy to piłka po obronie bezpańsko spadała w środek ich boiska (25:17).Wisła Kraków – Pogoń Proszowice 3:0
(25:13, 25:18, 25:17)

Składy drużyn:
Wisła: Szady, Janota, Biernatek, Surma, Rusinek, Jagodzińska, Tokarczyk (libero) oraz Guzikiewicz.
Pogoń: Koperczak, Woźniak, Klocek, Żyła, Szkodny, Rydzyńska oraz Maj

Zobacz również:
Wyniki 5. kolejki oraz tabela gr. 4 II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved