Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Guillaume Samica: Musimy wyeliminować przestoje

Guillaume Samica: Musimy wyeliminować przestoje

fot. archiwum

ZAKSA rozegrała kolejne dobre spotkanie, pokonując mistrzów Serbii na inaugurację Ligi Mistrzów. - Było trochę stresu, ale najważniejsze jest zwycięstwo - stwierdził przyjmujący drużyny z Kędzierzyna, Guillaume Samica.

Rozgrywki w Lidze Mistrzów rozpoczęliście od zwycięstwa nad ekipą Partizana Belgrad. Jak ocenisz ten mecz?

Guillaume Samica: Najważniejsze jest zwycięstwo. Na pewno było trochę stresu, bo nie jest łatwo rozpoczynać takie rozgrywki jak Liga Mistrzów. Dwie pierwsze partie zagraliśmy bardzo dobrze. W trzecim secie prowadziliśmy do połowy i niestety trafiliśmy na jedno pechowe ustawienie. Straciliśmy swoją koncentrację. Rywale poczuli wtedy, że mają szansę coś ugrać. W kolejnej partii wróciła pełna koncentracja i nie popełnialiśmy prostych błędów.

Wasza przewaga nad drużyną z Serbii była wyraźna. Gdyby nie ten chwilowy zastój, to mecz pewnie skończyłby się w trzech setach.– Niestety pojawił się ten sam problem, który dręczy nas w PlusLidze. Wszystko idzie dobrze i nagle nadchodzi moment, kiedy nasza koncentracja spada. Musimy wyeliminować takie przestoje. Niestety teraz mamy jeszcze z tym problemy.

Czasu na odpoczynek nie macie za wiele. W sobotę czeka was pojedynek z drużyną z Częstochowy, która potrafi być groźna dla każdego.

– Teraz cieszymy się ze zwycięstwa nad drużyną z Serbii. Gramy w PlusLidze i jednocześnie w europejskich pucharach. Do obu tych rozgrywek przygotowujemy się osobno. Nacieszymy się tym zwycięstwem i zaczniemy myśleć o starciu z Częstochową.

*Z zawodnikiem rozmawiał Grzegorz Łabaj (zaksa.pl)

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved