Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wiesław Czaja: Dąbrowa nigdy nie była dla nas gościnnym terenem

Wiesław Czaja: Dąbrowa nigdy nie była dla nas gościnnym terenem

fot. archiwum

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza nie pozwolił na ugranie seta akademiczkom z Białegostoku. - W końcówkach doświadczenie i chłodna głowa zadecydowały, że wygraliśmy to spotkanie za trzy punkty, powiedział po meczu trener dąbrowskiego zespołu, Waldemar Kawka.

Joanna Szeszko (kapitan AZS-u Białystok): – Gratuluję zwycięstwa w trzech setach, za trzy punkty. Nastawiałyśmy się na walkę, wiedziałyśmy że będzie to trudne spotkanie. Jechałyśmy do Dąbrowy Górniczej, żeby coś ugrać, urwać jakieś punkty, niestety nie udało się. MKS jest na stołku lidera i chciałyśmy sprawić małą niespodziankę. Dopiero w drugim secie zaczęła się niezła gra z naszej strony, ale nie było to jeszcze to, co potrafimy grać. Z taką drużyną jak dąbrowski MKS nie da się wygrać, gdy nie kończy się ataków, miałyśmy małą skuteczność w tym elemencie.  Nie wiem, co było przyczyną słabszej gry, czy to był brak sił, czy brak wiary w zwycięstwo.  Szkoda, gdyż myślałam, że ten mecz inaczej się potoczy i dłużej powalczymy, niestety, wyjeżdżamy bez niczego.

Magdalena Śliwa (kapitan Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza): – Liga pokazuje, że każdy przeciwnik jest nieobliczalny i niebezpieczny, dlatego w każdym secie trzeba być do końca skoncentrowanym. Po pierwszym dosyć łatwym secie zaczęłyśmy popełniać dużo błędów, które spowodowały, że zaczęłyśmy się czuć mniej pewnie i  na boisko wkradła się nerwowość. Teraz myślimy już tylko o następnym meczu.

Wiesław Czaja (trener AZS-u Białystok): – Dąbrowa Górnicza nigdy nie była dla nas gościnnym terenem. Potwierdziło się to w tym meczu. Zagraliśmy przeciętne spotkanie, brak ataku spowodował taką dużą różnicę w jakości tej  gry, którą prezentowaliśmy w ostatnich meczach. Oceniając całe spotkanie trzeba powiedzieć, że zespół z Dąbrowy Górniczej okazał się dojrzalszą drużyną. Dziewczyny nie traciły głowy w decydujących momentach, w przeciwieństwie do nas, a to zadecydowało o końcówkach drugiego i trzeciego seta. Trudno. Następny mecz mamy już za dwa dni i będziemy starali się szukać punktów. Następnemu przeciwnikowi będziemy chcieli odebrać to, co zostawiliśmy dzisiaj w Dąbrowie Górniczej. Będziemy chcieli się odbić i zrekompensować sobie nasze niepowodzenie.

Waldemar Kawka (szkoleniowiec Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza): – AZS Białystok to trudny rywal, pokazał to w meczu z BKS-em Bielsko-Biała. Pokazał to również w drugim i trzecim secie naszej potyczki. Pierwszą partię zagraliśmy bardzo dobrze, wygraliśmy ją pewnie, popełniliśmy tylko dwa błędy. W drugiej i trzeciej rywalki poprawiły zagrywkę i utrudniły nam rozegranie, przez co grało nam się coraz  trudniej. Popełniliśmy trochę błędów, przez co była „nerwówka". W końcówkach doświadczenie i chłodna głowa zadecydowały, że wygraliśmy to spotkanie za trzy punkty. Gramy różnie, ale na razie wygrywamy, więc z tego najbardziej się cieszymy. Myślę, że jakość naszej gry i przeciwnika w najbliższych dniach będzie się poprawiała.

Krystyna Strasz (libero Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza): – Myślałam, że troszeczkę dłużej potrwa ten mecz. Można by wywnioskować z wyniku, że było to łatwe spotkanie. Nie było tak do końca, był trochę taki smętny trzeba było cały czas utrzymywać koncentrację i nie dąć się zwieść temu, że tak wysoko wygrywamy. Bardzo dużo blokowałyśmy i grałyśmy dobrze zagrywką.

Aleksandra Liniarska (środkowa Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza): – Dziewczyny z Białegostoku postawiły się, zagrały fajnie. My miałyśmy kilka przestojów, ale ważne, że wygrałyśmy ten mecz za trzy punkty. One miały gorsze przyjęcie, natomiast my byłyśmy na pewno lepsze w ataku .Dominika Kuczyńska (środkowa AZS-u Białystok): – Można powiedzieć, że nam zabrakło siły ognia w ataku i to jest największa różnica na korzyść Tauronu. Nasza skuteczność zespołowo zeszła poniżej 30%, więc trzeba sobie powiedzieć otwarcie, że to jest słaby wynik. Pozostałe elementy można powiedzieć, że dosyć wyrównane. Jednak atak u nas dzisiaj nie funkcjonował tak jak powinien .

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved