Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Turecki Halkbank Ankara przeciwnikiem częstochowian

Turecki Halkbank Ankara przeciwnikiem częstochowian

fot. archiwum

Siatkarze AZS-u Częstochowa rozpoczną kolejny, 23. już sezon w europejskich pucharach. Tym razem zagrają w Pucharze CEV, a ich pierwszym rywalem będzie turecki Halkbank Ankara. Rewanż w czwartek 27 października w hali Polonia.

Jeśli chodzi o ciągłość występów w pucharach, częstochowianie nie mają sobie równych w kraju. Z podium mistrzostw Polski spadli w 2009 roku i nie mogą na nie wrócić, ale dzięki temu, że zawsze są w czołówce ligi, reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej. I od razu trzeba powiedzieć, że oprócz satysfakcji klub nie ma z tego nic. W poprzednim sezonie start w pucharach uszczuplił i tak skromny budżet o blisko sto tysięcy złotych. Jakie będą koszty tym razem, nie wiadomo, bo to zależy m.in. od tego, jak zespół będzie się spisywał. – Pucharowy dwumecz to wydatek rzędu 50-80 tysięcy złotych, a koszty zależą m.in. od tego, gdzie trzeba podróżować – mówi prezes AZS-u SA Konrad Pakosz.O jakichkolwiek zyskach nie ma co marzyć. Tylko grając w Lidze Mistrzów, przy sprzyjających okolicznościach można wyjść na zero.

W 1/16 Pucharu CEV akademicy trafili na wymagającego rywala. Halkbank Ankara nie ma w składzie gwiazd. To jednak doświadczony zespół, w którym gra grupa reprezentantów Turcji oraz 26-letni łotewski środkowy Gunders Celitans.Wykorzystaliśmy nasze kontakty i mamy materiał z meczu Turków – mówił we wtorek tuż przed wylotem do Turcji trener Marek Kardos.Przeanalizujemy go już na miejscu i wtedy będziemy o rywalach wiedzieć więcej.

Jakie by trener nie wyciągnął wnioski, to i tak wydaje się, że w środowym meczu więcej będzie zależało od postawy częstochowian – od tego, czy zespół rzeczywiście wyszedł z dołka, w jakim się znalazł po porażkach w Olsztynie z Indykpolem AZS-em oraz Fartem Kielce. Damian Dacewicz, drugi trener drużyny, twierdzi, że po ostatnim występie są powody do optymizmu. Czy rzeczywiście, przekonamy się dziś wieczorem. Rewanż w czwartek 27 października w hali Polonia (godz. 19).Więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved