Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Niespodziewany tie-break Resovii w Lozannie

Puchar CEV: Niespodziewany tie-break Resovii w Lozannie

fot. archiwum

Brzegi Jeziora Genewskiego urzekły siatkarzy Asseco Resovia Rzeszów, którzy w Lozannie grali z miejscowym UC. Podopieczni Andrzeja Kowala do kraju wracają po zwycięskim tie-breaku, chociaż byli blisko wygranej w trzech odsłonach.

Rzeszowianie przed meczem z ekipą z Lozanny zapewne nie spodziewali się tak silnego oporu ze strony przeciwników. O ile pierwsze dwie odsłony zdecydowanie należały do podopiecznych Andrzeja Kowala, to w dwóch kolejnych musieli oni uznać wyższość niżej notowanych przeciwników. Dopiero w tie-breaku rzeszowianie przypieczętowali swoje zwycięstwo nad Szwajcarami.

Dwie pierwsze partie miały praktycznie bliźniaczy przebieg. Siatkarze z Podkarpacia wypracowywali przewagę już przed pierwszą przerwą techniczną każdego z tych setów. Bez większych problemów dowozili ją do końca poszczególnej odsłony.  Akademicka ekipa z Lozanny starała się wówczas odrabiać straty, ale Resovia zdecydowanie przewodziła tej części gry.

Pewni siebie rzeszowianie rozpoczęli seta trzeciego zapewne z zamiarem szybkiego zakończenia meczu. Podopieczni Andrzeja Kowala dobrze rozpoczęli trzecią odsłonę spotkania, ale tuż po pierwszej przerwie technicznej do głosu doszli siatkarze z Lozanny. Najpierw doprowadzili do wyrównania 9:9, a następnie szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca tejże partii.Zupełnie inaczej wyglądał czwarty set spotkania. Tym razem po chwili walki punkt za punkt, przewagę wypracowali siatkarze z Lozanny, którzy jednak po pierwszej przerwie technicznej oddali pałeczkę rzeszowianom. Podopiecznym Andrzeja Kowala szybko udało się zwiększyć dystans punktowy do czterech oczek (15:11). Dobra passa ekipy z Polski nie trwała jednak długo. Rzeszowianie stracili cztery oczka w jednym ustawieniu, a następnie ich rywale zaczęli budować nad nimi przewagę. Siatkarze z Podkarpacia nie potrafili przełamać niemocy, która opanowała ich w tym fragmencie meczu, przez co po raz kolejny w środę musieli uznać wyższość rywali.

Rzeszowianie tie-breaka rozpoczęli z wysokiego „C”. Szybko wypracowali kilka oczek przewagi nad przeciwnikiem, ale znów do głosu doszli ich przeciwnicy. Tym razem jednak, po kilku chwilach emocji, ekipa Andrzeja Kowala złapała wiatr w żagle i po zmianie stron ponownie odmieniła swoje oblicze. Dzięki temu, siatkarze z Podkarpacia ze zwycięstwem wyjeżdżają ze Szwajcarii.

Lausanne UC – Asseco Resovia Rzeszów 2:3
(22:25, 18:25, 25:21, 25:20, 11:15)

Składy zespołów:
Lausanne UC: Romero, Warynski, Schalcher, Wiącek, Stewart, Bueschi, Reyes (libero) oraz Grun, Chandon, Tomasetti
Asseco Resovia: Tichacek, Mika, Nowakowski, Gontariu, Bojić, Grzyb, Ignaczak (libero) oraz Dobrowolski, Achrem, Perłowski, Lotman, Grozer

Zobacz również:
Wyniki 1/16 finału Pucharu CEV mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved