Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Niespodziewany tie-break Resovii w Lozannie

Puchar CEV: Niespodziewany tie-break Resovii w Lozannie

Brzegi Jeziora Genewskiego urzekły siatkarzy Asseco Resovia Rzeszów, którzy w Lozannie grali z miejscowym UC. Podopieczni Andrzeja Kowala do kraju wracają po zwycięskim tie-breaku, chociaż byli blisko wygranej w trzech odsłonach.

Rzeszowianie przed meczem z ekipą z Lozanny zapewne nie spodziewali się tak silnego oporu ze strony przeciwników. O ile pierwsze dwie odsłony zdecydowanie należały do podopiecznych Andrzeja Kowala, to w dwóch kolejnych musieli oni uznać wyższość niżej notowanych przeciwników. Dopiero w tie-breaku rzeszowianie przypieczętowali swoje zwycięstwo nad Szwajcarami.

Dwie pierwsze partie miały praktycznie bliźniaczy przebieg. Siatkarze z Podkarpacia wypracowywali przewagę już przed pierwszą przerwą techniczną każdego z tych setów. Bez większych problemów dowozili ją do końca poszczególnej odsłony.  Akademicka ekipa z Lozanny starała się wówczas odrabiać straty, ale Resovia zdecydowanie przewodziła tej części gry.

Pewni siebie rzeszowianie rozpoczęli seta trzeciego zapewne z zamiarem szybkiego zakończenia meczu. Podopieczni Andrzeja Kowala dobrze rozpoczęli trzecią odsłonę spotkania, ale tuż po pierwszej przerwie technicznej do głosu doszli siatkarze z Lozanny. Najpierw doprowadzili do wyrównania 9:9, a następnie szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca tejże partii.

Zupełnie inaczej wyglądał czwarty set spotkania. Tym razem po chwili walki punkt za punkt, przewagę wypracowali siatkarze z Lozanny, którzy jednak po pierwszej przerwie technicznej oddali pałeczkę rzeszowianom. Podopiecznym Andrzeja Kowala szybko udało się zwiększyć dystans punktowy do czterech oczek (15:11). Dobra passa ekipy z Polski nie trwała jednak długo. Rzeszowianie stracili cztery oczka w jednym ustawieniu, a następnie ich rywale zaczęli budować nad nimi przewagę. Siatkarze z Podkarpacia nie potrafili przełamać niemocy, która opanowała ich w tym fragmencie meczu, przez co po raz kolejny w środę musieli uznać wyższość rywali.

Rzeszowianie tie-breaka rozpoczęli z wysokiego „C”. Szybko wypracowali kilka oczek przewagi nad przeciwnikiem, ale znów do głosu doszli ich przeciwnicy. Tym razem jednak, po kilku chwilach emocji, ekipa Andrzeja Kowala złapała wiatr w żagle i po zmianie stron ponownie odmieniła swoje oblicze. Dzięki temu, siatkarze z Podkarpacia ze zwycięstwem wyjeżdżają ze Szwajcarii.

Lausanne UC – Asseco Resovia Rzeszów 2:3
(22:25, 18:25, 25:21, 25:20, 11:15)

Lausanne UC: Romero, Warynski, Schalcher, Wiącek, Stewart, Bueschi, Reyes (libero) oraz Grun, Chandon, Tomasetti
Asseco Resovia: Tichacek, Mika, Nowakowski, Gontariu, Bojić, Grzyb, Ignaczak (libero) oraz Dobrowolski, Achrem, Perłowski, Lotman, Grozer