Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Mistrzynie Polski wygrywają mecz na szczycie

PlusLiga Kobiet: Mistrzynie Polski wygrywają mecz na szczycie

Oczy siatkarskiej Polski w 3. kolejce spotkań PlusLigi Kobiet skierowane były na stolicę Podbeskidzia, gdzie miejscowy BKS Aluprof podejmował mistrzynie Polski. Lepsze okazały się podopieczne Bogdana Serwińskiego wygrywając 3:1.

Popisowe akcje na siatce Amerykanki Crimes otworzyły spotkanie w Bielsku a BKS prowadził po nich 2:0. Przyjezdne szybko odrobiły straty po akcji w bloku oraz punkcie zdobytym bezpośrednio z zagrywki przez Milenę Radecką. Przez kilka kolejnych wymian trwała wyrównana gra obu zespołów. Znak do przyspieszenia dała Joanna Wołosz zagrywając asa serwisowego. Jednak to nie jej koleżanki rozpoczęły batalii o prowadzenie. Po trzech kolejnych akcjach siatkarek z Muszyny w bloku, przyjezdne cieszyły się z trzypunktowego prowadzenia 13:10. Gospodynie zdołały jeszcze wyrównać po 14, by niedługo później zupełnie oddać inicjatywę rywalkom. Dobra postawa w defensywie i kontrataku siatkarek z Muszyny sprawiła, że w ciągu kilku chwil prowadziły 21:14. Dodatkowo dwa razy bezpośrednio z pola zagrywki punkty zdobyła Bednarek-Kasza, co tylko przybliżyło Muszyniankę do wygranej w pierwszym secie. Ostatecznie partia zakończyła się dziesięciopunktowym prowadzeniem zespołu przyjezdnego.

Przegrana w pierwszej odsłonie mocno zmobilizowała zespół z Bielska Białej. Po kilku wymianach siatkarki trenera Wiktorowicza rozpoczęły budowanie prowadzenia. Po podwójnym bloku na Werblińskiej BKS prowadził 7:5. Największy napór bielszczanki rozpoczęły po pierwszej przerwie technicznej. Dodatkowo drużyna z Muszyny zupełnie straciła rytm gry z pierwszego seta i pomagała rywalkom popełniając niewymuszone błędy. Gdy zareagował Bogdan Serwiński jego zespół przegrywał już sześcioma oczkami 14:8. Po świetnej akcji w bloku miejscowe prowadziły już 18:10. Muszynianka zdołała w końcówce odrobić kilka punktów, zbliżając się do rywalek na trzy oczka straty (19:22). Kaczorowska pewnym atakiem zakończyła jednak partię (25:20).

Trzecia partia bielskiego spotkania od początku do końca rozegrana została pod dyktando przyjezdnych. Po pierwszych trzech punktach prowadzenia (3:0), kolejne oczka do przewagi siatkarki z Muszyny zaczęły dokładać jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną – kontra Werblińskiej (7:3). W przeciągu trwania seta ekipa z Muszyny wypracowała ośmiopunktowe prowadzenie. Po skutecznym bloku przyjezdnych było 19:11. Wydawało się, że siatkarki z Bielska Białej tylko patrzyły z wyczekiwaniem na ostatni punkt w tej partii. Rozbite, bez przyjęcia, a co za tym i pozostałych elementów w grze przegrały do 16, a seta zakończyła Ciaszkiewicz atakiem w siatkę.

Za ciosem poszły podopieczne trenera Serwińskiego w odsłonie kolejnej. Ponownie rozpoczęły od trzech punktów przewagi 3:0, a szkoleniowiec bielszczanek musiał już po trzech pierwszych akcjach poprosić swoje zawodniczki do siebie. Kilka słów trenera dobrze wpłynęło na siatkarki BKS-u, które między innymi dzięki świetnej zagrywce Crimes wyrównały niebawem po 6. Wtedy jednak ponownie przewagę rozpoczęły budować przyjezdne i to osiągnęły ją w bardzo szybki sposób. Bielszczanki można powiedzieć zostały rozstrzelane przez zagrywkę Muszynianki. Po asie serwisowym Kaczor było 11:6 dla gości, natomiast gdy równie dobrze w polu zagrywki spisała się Rourke a Gajgał i Radecka postawiły skuteczny blok na koncie Muszynianki było o osiem punktów więcej niżeli na koncie gospodyń (15:7). Bielszczanki zdołały odrobić kilka punktów, zwłaszcza dzięki serii skutecznych bloków, której nie był w stanie przerwać nawet trener Serwiński, który poprosił o chwilę odpoczynku dla swojego zespołu. Mimo to, Muszynianka nadal prowadziła czterema oczkami 19:15. W samej końcówce świetnie w polu serwisowym spisała się Rourke, dając swojej drużynie szósty punkt przewagi (24:18). Ostatecznie taka różnica dzieliła obie drużyny po zakończeniu seta, jak i już całego spotkania.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 1:3
(15:25, 25:20, 16:25, 19:25)

BKS: Crimes (16), Wojtowicz (8), Frąckowiak (2), Vindevoghel (12), Kaczorowska (12), Wołosz (3), Michalak (libero) oraz Ciaszkiewicz (2), Pelc (3), Bamber-Laskowska (2) i Łyszkiewicz
Muszynianka: Werblińska (10), Wensink (2), Bednarek-Kasza (17), Kaczor (10), Radecka (5), Stam-Pilon (11), Zenik (libero) oraz Rourke (6), Piątek (2), Gajewska, Rabka i Gajgał (10)