Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Paweł Zagumny: Włosi są faworytem całych rozgrywek

Paweł Zagumny: Włosi są faworytem całych rozgrywek

fot. archiwum

- Planem minimum jest awans do play-off i myślę, że ten cel osiągniemy. O drugie miejsce w grupie powinniśmy walczyć z CAI Teruel, bo pierwsze jest chyba zarezerwowane dla Trentino - mówi Paweł Zagumny przed startem ZAKSY w Lidze Mistrzów.

W historii występów kędzierzynian w Lidze Mistrzów kibice z największym sentymentem wspominają te dwa sezony, w których wówczas jeszcze Mostostal grał w Final Four. Teraz ZAKSA w niezwykle mocnym składzie znów przystępuje do europejskich rozgrywek. – Chcemy nawiązać do tamtych sukcesów, ale wszystko będzie zależało od losowania dwóch rund play-off. Jeśli będziemy mieli tyle szczęścia, co Jastrzębski Węgiel przed rokiem, to spokojnie możemy grać w finałach – uważa rozgrywający ZAKSY, Paweł Zagumny.

Zagumnego oprócz meczów ligowych i pucharowych w tym sezonie czeka jeszcze wyjazd z reprezentacją Polski na Puchar Świata do Japonii. Sam zawodnik uważa, że nie ma co mówić o powrocie do kadry, bowiem opuścił jak do tej pory tylko dwie imprezy (Ligę Światową i mistrzostwa Europy). Zagumny przypomina, że wszystko ustalił z selekcjonerem w maju i tych ustaleń się obaj trzymają. – Wszystko co o tej sprawie pisano i mówiono, to były tylko dziennikarskie domysły. O czym tu gadać? Dostałem powołanie na bardzo ważną imprezę, która jest pierwszą szansą wywalczenia awansu na igrzyska olimpijskie. Zrobię wszystko, by pomóc w wywalczeniu przepustki, mam nadzieję, że w roli pierwszego rozgrywającego – twierdzi rozgrywający reprezentacji Polski.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved