Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Lucie Muhlsteinova: Podwójna motywacja na mecz z MKS

Lucie Muhlsteinova: Podwójna motywacja na mecz z MKS

fot. archiwum

Lucie Muhlsteinova w poprzednim sezonie reprezentowała barwy ekipy z Dąbrowy Górniczej. W środę zagra przeciwko swej byłej drużynie. - Motywacja będzie podwójna - stwierdza 27-letnia rozgrywająca AZS-u Białystok.

W poprzednim sezonie grałaś w zespole z Dąbrowy Górniczej. W związku z tym środowy mecz będzie dla ciebie szczególny?

Lucie Muhlsteinova:Jak najbardziej, ponieważ zawsze grając przeciwko byłemu klubowi jest podwójna motywacja.

Jak to było z twoim odejściem z ekipy z Dąbrowy Górniczej? Sama chciałaś zmienić klub, czy też to z ciebie zrezygnowano?W sumie to chyba tak z dwóch stron to wyszło i skończyło się tak, że nie ma mnie w zespole z Dąbrowy Górniczej.

Nie ma ciebie i nie ma też kilku innych zawodniczek. Zmian w ekipie środowego rywala było dość sporo. Jak ocenisz obecny zespół z Dąbrowy Górniczej?

Moim zdaniem stworzono tam bardzo mocną drużynę. Przeprowadzono transfery na te pozycje, które trzeba było wzmocnić i wydaje mi się, że jest to drużyna na pewno na pierwszą czwórkę rozgrywek.

Po dwóch kolejkach jest liderem.

Rzeczywiście, wygrała dwa mecze, jest na pierwszym miejscu. Ale po każdym spotkaniu rozmawiałam z Ivaną Plchotovą [Czeszka, środkowa zespołu z Dąbrowy Górniczej – red.] i wiem, że te zwycięstwa nie przyszły im łatwo. Na razie jesteśmy na początku sezonu i jeszcze potrzeba trochę czasu, aby tak naprawdę zobaczyć, na co będzie stać poszczególne zespoły.

Jesteście w stanie z Dąbrowy Górniczej wrócić z punktem, wygrać mecz?

Wydaje mi się, że tak. Mam zresztą nadzieję, że tak się stanie, że wywieziemy przynajmniej ten jeden punkt z Dąbrowy Górniczej. Rywalki są na pewno mocnym zespołem, ale będziemy starały się powalczyć, tak jak zrobiłyśmy to w meczu z drużyną z Bielska-Białej. Brązowe medalistki z poprzedniego sezonu przecież pokonałyśmy.

Drużynę do zwycięstwa z Aluprofem poprowadziła jednak Ewa Cabajewska, która zastąpiła cię na rozegraniu. Chyba nie jesteś jeszcze odpowiednio zgrana z zespołem.

Zgadza się. Ewa jest z drużyną od dłuższego czasu. Miała możliwość normalnie trenować wraz z zespołem i z nim przygotowywać się do nowego sezonu. Ja do drużyny dołączyłam w zasadzie niedawno i muszę się trochę przestawić na inną grę. Ostatni czas spędziłam w reprezentacji i tam grałyśmy inaczej. W zespole klubowym nie ma praktycznie ataku z drugiej linii, tego mi bardzo brakuje. Muszę się przyzwyczaić do innej gry, ale mam nadzieję, że ze spotkania na spotkanie będzie wszystko wyglądać już lepiej.

Wspomniałaś o Plchotovej. To twoja koleżanka, przyjaciółka?

Przyjaciółka. Na zgrupowaniach reprezentacji mieszkamy zawsze razem. Ze sobą spędziłyśmy też poprzedni sezon w zespole z Dąbrowy Górniczej. Ale na boisku nie będzie przyjaźni. Tak samo ja, jak Ivana, będziemy chciały wygrać ten mecz.

Rozmawiał Tomasz Piekarski
Więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved