Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kamil Ratajczak zadowolony z gry w Bundeslidze

Kamil Ratajczak zadowolony z gry w Bundeslidze

fot. archiwum

- Celem każdego sportowca jest gra na najwyższym poziomie. I będę dążyć do tego, by grać coraz lepiej - mówi Kamil Ratajczak, od tego sezonu siatkarz  Netzhoppers KW-Bestensee. - Poziom Bundesligi oscyluje między naszą PlusLigą, a pierwszą ligą - mówi.

Kamil Ratajczak swoją przygodę z piłką siatkową rozpoczął w klubie Juventur Wałbrzych, gdy miał 10 lat. W 2002 roku grał już w drużynie seniorów, która walczyła wtedy o awans do I ligi z drużyną z Poznania. Reprezentował również barwy drugoligowego zespołu z Kamiennej Góry, pierwszoligowego klubu AZS PWSZ Nysa oraz GTPS Gorzów Wlkp. Od tego sezonu zasila szeregi niemieckiego klubu Netzhoppers KW-Bestensee. – Gdy tylko dostałem zaproszenie na testy z niemieckiego zespołu, bez dłuższego namysłu zdecydowałem się pojechać – powiedział Kamil Ratajczak. – Moja gra się spodobała. Chciałem spróbować gry w Bundeslidze, pokazać się zagranicą.

Poziom Bundesligi oscyluje między naszą PlusLigą, a pierwszą ligą – ocenił Ratajczak. – Zdecydowanie takie zespoły jak VfB Friedrichshafen, Generali Haching czy Berlin Recycling Volleys z powodzeniem mogłyby powalczyć w naszej ekstraklasie. Pozostałe kluby można porównać do liderów pierwszej ligi, czy beniaminków PlusLigi.

Kamil jest zadowolony ze swojej decyzji. – Cieszę się, że postanowiłem wyjechać – mówił Ratajczak. – Zarząd klubu z wielkim zaangażowaniem podchodzi do zawodników, zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej. Wszystko jest precyzyjnie zorganizowane, dotyczy to sprzętu, opieki medycznej oraz pozostałych niezbędnych elementów. Koledzy z zespołu przyjęli mnie bardzo dobrze, a to pozwoliło mi na szybsze zaaklimatyzowanie się w nowej drużynie, jak i nowym kraju.Siatkarz mieszka w mieście Bestensee oddalonym o 30 km od Berlina. – To małe miasteczko, w którym za dużo się nie dzieje. Ma to swoje plusy, jest spokojnie i cicho, mogę się skupić na treningach. Do Berlina nie jest daleko, więc w każdej chwili mogę się tam wybrać.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved